Arkadaşlar lütfen bir kitabın özeti açlık oyunları olur vb roman veya kitap olur lütfen çıldıracağım çok uzun veya kısa olmasın normal eğer 6. sınıftaysanız lütfen yazdığınız bir romanı veya kitabıda söyleyin lütfen çıldırcam artık kaç gündür uğraşıyorum lütfennnnnnn

1

Cevaplar

2012-10-28T21:07:01+02:00

son kuşlar-sait faik abasıyanık 

Birçok insana göre yazı daha çok seven yazarın doğaya ilgisinin anlatıldığı hikaye Büyükada’da geçmektedir. Yaz bu Büyükada’da uzun sürmesine rağmen yazar kendisi gibi yazı seven görememektedir. İnsanlar yazı sevmedikleri gibi doğayı da sevmemektedir. Doğa güzelliğinin yok oluşuna seyirci kalmaları yanında öncü olanlarında olduğunu göstermektedir. Özellikle Konstantin ve Mühendis Ahmet Bey gibi küçük zihniyetlere, kötü örnek olanlara duyulan nefret anlatılmaktadır.
Konstantin isimli tüccar çocukları da seferber edip kuşları avlamaktadır. Mühendis Ahmet Bey de Hollandalı bir tüccarın bahçesine çim ekmek için yol kenarlarındaki yeşillikleri çocuklara söktürmüştür.
Yazar, bu tür yanlışlar yüzünden ileride kuş cıvıltılarına ve yeşilliklere hasret kalacağımızı özellikle çocukların bu güzel tabiattan tamamen mahrum kalacağını dile getirmiştir.

0