ingilizcesi nedir googledaki çeviriyi kullanmayın: Kilyos ya da Kumköy İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı yerleşme alanıdır.

Kilyos İstanbul'a 30, Atatürk Havaalanı'na 50 kilometre uzaklıktadır. 1930 yılına kadar Çatalca ilçesine bağlı bir nahiye iken o tarihte yapılan yönetsel düzenleme sonucu kurulan Sarıyer ilçesine dahil edilmiştir. Sahili ile ünlüdür.

Kilyos’ta yerleşim eski çağlarda başlamış. Küçük bir balıkçı köyü olarak rağbet görmüş. Daha sonra Roma İmparatorluğu döneminde gelişme göstermiş. Roma İmparatorluğu dağılınca Bizans topraklarına katılan bu şirin belde, coğrafi konumu nedeniyle denizcilikle uğraşan bölge uygarlıklarının paylaşamadığı bir yer haline gelmiş. Cenevizliler de bu bölgede bir süre hakimiyet kurmuşlar.

1

Cevaplar

2012-10-29T15:32:08+02:00

Kumkoy Kilyos Istanbul Sariyer or settlement of the town area.
30 Kilyos Istanbul Ataturk Airport, 50 kilometers away. Until 1930, which at that time was a township in the province of Catalca administrative Sariyer district was established as a result of editing is included. Coast is known for.
Kilyos settlement began in ancient times. Seen as a small fishing village in demand. Later, during the Roman Empire flourished. This charming town that was annexed by the Roman Empire, the Byzantine scatter, due to its geographical location has become a place to share the seafaring civilizations of the region. Genoese domination in this region have established a period of time.

kesin bu....

0