ingilizcesi nedir googledaki çeviriyi kullanmayın: Kilyos ya da Kumköy İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı yerleşme alanıdır.

Kilyos İstanbul'a 30, Atatürk Havaalanı'na 50 kilometre uzaklıktadır. 1930 yılına kadar Çatalca ilçesine bağlı bir nahiye iken o tarihte yapılan yönetsel düzenleme sonucu kurulan Sarıyer ilçesine dahil edilmiştir. Sahili ile ünlüdür.

Kilyos’ta yerleşim eski çağlarda başlamış. Küçük bir balıkçı köyü olarak rağbet görmüş. Daha sonra Roma İmparatorluğu döneminde gelişme göstermiş. Roma İmparatorluğu dağılınca Bizans topraklarına katılan bu şirin belde, coğrafi konumu nedeniyle denizcilikle uğraşan bölge uygarlıklarının paylaşamadığı bir yer haline gelmiş. Cenevizliler de bu bölgede bir süre hakimiyet kurmuşlar.

1

Cevaplar

2012-10-29T12:46:52+02:00

Kilyos or bodrum peninsula of Istanbul's Sariyer district, to the settlement area.
Kilyos Istanbul, 30, Ataturk Airport is 50 miles away. until the 1930s, Catalca township is a township, while that on the date of the administrative arrangement made established as a result of the Sariyer district has been included. The coast is famous for.
Started on settlement in ancient times started. A small fishing village popular with the seen. Then the Roman Empire in the period of development has shown. The roman Empire; Byzantine territory participating in this charming town, due to its geographical position seafaring region civilizations paylasamadigi a place has become. The genoese in this region for a period of dominance.

0