Cevaplar

2012-10-29T15:35:49+02:00
Nesne tabanlı Csharp çözümlü örnekler 

1) Console ekranından girilen yazının 2. ve 4. karakterlerini soran programı yazınız.Beş karakterden daha az bir yazı girilirse tekrar değer girilmesini istesin.

2) Console ekranından girilen iki sayının arasındaki sayıları toplayan programı yazınız.

3) Yapılacak seçime( Toplama- Çıkarma- Çarpma- Bölme) göre sonucu textbox’a yazan ve her seçimin bir metotda bulunduğu programı yazınız.

4) Listbox’a buton ve inputbox yardımıyla değerler girin.Bu değerleri dizi aracılığla metoda gönderin . Metod içinde sıralamasını yapıp. Listbox2’de sıralanmış halini oluşturun.

5) 2 Listbox’a buton ve inputbox yardımıyla değerler girin(Butonların içinde saygir metodu çağrılacak metoda gönderilecek değerle metodumuz hangi listbox’a değer gireceğine karar verecek). Girilen bu değerleri otomatik olarak combobox’a ekleyin ve comboboxda seçtiğimiz değer listbox 2 de varsa o değeri seçsin.

6) İki textbox’ımızdaki değerleri aşırı yüklemeli aynı dosya içinde ama farklı bir sınıfta bulunan topla metoduna gönderin . Textbox’daki değerler yazıysa kelimerin aralarında bir boşluk bırakarak eklesin, sayıysa toplasın. Try catch bloğu kullanılabilir.

 

inş doğrudur

1 5 1