Cevaplar

2013-05-13T23:51:24+03:00

türkü bir yöreye ait olup herkesin bildiği şeylerdir  şarkı ise herhangi birine aittir ve bnun içeriği tam belli değildr  benzerliği ise ikisindede yazanlar içindeki duyguları açığa vururlar

2 3 2
  • Eodev Kullanıcısı
2013-05-14T00:07:33+03:00
1-Türküler anonim ürünlerdir.yani halk arasından ortaya çıkmış kimin söylediği bilinmeyen halk arasından insanlar tarafından söylenmiştir.

 

2-Türkü, Türkî’den geliyor, Türk’e ait olan, Türk usülü anlamındadır. 3-Türkünün belli bir şekli yoktur. 4-Türkülerin büyük çoğunluğu anonimdir ya da ağızdan ağza söylenirken söyleyeni kaybolmuştur. Türküler bu şekilde halkın malı olurlar. 5-Türküler çoğu kez, bir doğa olayı ya da bir kahramanlık karşısında doğar ve yayılırlar. 1-Türküler anonim ürünlerdir.yani halk arasından ortaya çıkmış kimin söylediği bilinmeyen halk arasından insanlar tarafından söylenmiştir.
2-Türkü, Türkî’den geliyor, Türk’e ait olan, Türk usülü anlamındadır. 3-Türkünün belli bir şekli yoktur. 4-Türkülerin büyük çoğunluğu anonimdir ya da ağızdan ağza söylenirken söyleyeni kaybolmuştur. Türküler bu şekilde halkın malı olurlar. 5-Türküler çoğu kez, bir doğa olayı ya da bir kahramanlık karşısında doğar ve yayılırlar.       TÜRKÜ İLE ŞARKININ BENZERLİĞİ Şarkı ve türkü en çok bilinen edebi eserlerdir. Gerçi şarkı ve türkünün bir edebi eser olarak tanımlandığını bilen çok az kişi vardır. Bu iki edebi tür de çeşitli benzerlikler ve farklılıklar içerir ancak temelde nedenler tamamen aynıdır. Aynı olan temel benzerlikleri iki türde duyguların ne şekilde olursa olsun dile getirilmek için kullanılmasıdır.
1 5 1