Cevaplar

2012-10-29T21:29:19+02:00

zambak yayınlarının olimpiyat kitapları var yardımcı olur sana :)

1 5 1
  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-29T21:30:00+02:00

Olimpiyatta Birinci Sene:

1- Öncelikle lise matematigini sular seller gibi en kısa zamanda bitirmek lazım. Yanlız bitirirken dersane mantığı herşeyi ezberlemeye çalışarak değil hangi formülün nerden geldiğini düşünüp öğrenerek ilerlemek gerek. Ezbere dayalı bilgi biryerden sonra çöker işin mantığını kavramak daha doğru.

2- Lise matematiğini çalışırken piyasadaki yada eski sistemde kullanılan en zor kaynaklar üzerinden gitmek daha sağlıklı olur.

3- Lise matematiği bol bol soru çözerek pekiştirmeli. Ayrıca yer yer ortak çalışılan arkadaşlarla 3. şahıslar tarafından hazırlanmış denemeler yapılırsa çok güzel olur. Denemeler her zaman dikkati ve ciddiyeti artırır.

5- Çıkmış Mayısların her biri grup halinde deneme halinde yapılmalı, ilk mayıslar biraz kolay oluyor hepsini deneme yapmak çok vakit alabilir. Seçilmiş bazı mayıslar deneme olarak yapılsa da olur.

6- Akdeniz Üniversitesi, Bilgi, Koç, Doğuş, Ege lisesi yığınla küçük lokal(bazıları genele çok yaklaştı) sınavlar düzenleniyor. Bu tarz sınavlar tecrübe artırır. Hem diğer olimpiaytçıları görmüş olursunuz. Hem de Mayısa girdiğinizde daha az heyecanlanırsınız. İmkanlar ölçüsünde katılabilinir.

7- İlk sene geçmek zordur. Mayısı geçemeseniz bile moral bozmaya gerek yok. İlk senesinde geçen kimse yok zaten, yapmanız gereken yaz sezonunu iyi değerlendirmek. Yazın çalışan olimpiyatçı, yaşıtlarına fark atar. Yaz mevsiminde oturun çalışın. Her gittiğiniz yere kitaplarınızı da götürün.

8- Mayıstan sonraki 3-4 hafta kesinlikle olimpiyat çalışmayın. Gidin ailenizle, arkadaşlarınızla takılın. Saçma okul derslerine girin. Coğrafya falan çalışın. Ders açığınız varsa onlara bakın. Ders çıkışı counter oynamaya falan gidin. Kafanızı dağıtmanız ve matematiği özlemeniz çok önemli.

1 5 1