Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-30T15:32:55+02:00

Doğumevlerinden kaçırılan üstün zekâlı bebekler, dağda kurulmuş olan gizli bir çiftlikte, çok özel yöntemlerle beslenip, çeşitli dallarda, bilgin olarak yetişirler. Bu bilginler, dünya barışını sağlamak, insanları uzun ömürlü, sağlıklı ve mutlu kılmak için, öylesine göz kamaştırıcı buluşlar yaparlar ki, bellerine bağladıkları özel kemerlerle yer çekiminden kurtulup istedikleri yere uçarak giderler...

Bilginlerin bir bölüğü de uzayda, insanların yaşayabileceği bir dünya kurup, orada tam besin niteliğindeki doygu ürününü yetiştirmeyi üstlenir. Bilginlerin adları yoktur. Kimlikleri sayılarla belirlenmiştir.

Uzay kenti insanların yaşamasına hazır duruma geldiğinde, bilginlerin, sonradan oluşan bir enerji perdesi sebebiyle, dünyayla iletişimi kopar. Uzayın boşluğunda yapayalnız kalırlar. Gelecekte bir gün, uzay gemileri tarafından bulunmayı umarak, kendilerini dondurup yarı ölü durumda beklemeye başlarlar. Dünyadan gidenler tarafından bulunan dâhiler dünyaya getirilir ve 100 yıl süren donmaları sona erer.

 

0