Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-10-30T21:09:55+02:00

Bir tebessüm, birçok şey anlatır. İçinde yüklü olan anlam ve hisler karşı tarafa doğru akar. Yüzümüzdeki gülümseme, içimizi dışa yansıtan bir ayna gibi görev yapar. İletişim ve ilişkilerimizde de büyük rol oynar.
Küçük bir gülümsemenin insanlar üzerinde büyük ve olumlu bir etkisi vardır. Bu etki hem gülümseyen, hem de gülümsenen kişile...rin üzerinde gerçekleşir. Güler yüz, ilişki ve iletişimlerimizin anahtarıdır, tüm kalp kapılarını açar. İnsan, gülümsemeyle kendi iç dünyasını, samimiyetini, niyetini açıkça ifade eder. İnsanın gerçek dünyası, gülümsemesiyle açığa çıkar.
Gülümsemeniz, kişiliğinizi ortaya koyar ve bir imza gibi sizi ifade eder. Fotoğraf çektirirken takındığımız gülümseyen tavırla iletişim ve ilişkilerimiz sırasındaki gülümsememiz farklıdır. Birisi sahtedir, diğeri ise gerçektir ve imzanızdır.
Gülümseme, karşınızdaki kişiyi fark ettiğinizin, onu önemsediğinizin .. ifadesidir.

Bir tebessüm, birçok şey anlatır. İçinde yüklü olan anlam ve hisler karşı tarafa doğru akar. Yüzümüzdeki gülümseme, içimizi dışa yansıtan bir ayna gibi görev yapar. İletişim ve ilişkilerimizde de büyük rol oynar.

Küçük bir gülümsemenin insanlar üzerinde büyük ve olumlu bir etkisi vardır. Bu etki hem gülümseyen, hem de gülümsenen kişilerin üzerinde gerçekleşir. Güler yüz, ilişki ve iletişimlerimizin anahtarıdır, tüm kalp kapılarını açar. İnsan, gülümsemeyle kendi iç dünyasını, samimiyetini, niyetini açıkça ifade eder. İnsanın gerçek dünyası, gülümsemesiyle açığa çıkar.

Gülümsemeniz, kişiliğinizi ortaya koyar ve bir imza gibi sizi ifade eder. Fotoğraf çektirirken takındığımız gülümseyen tavırla iletişim ve ilişkilerimiz sırasındaki gülümsememiz farklıdır. Birisi sahtedir, diğeri ise gerçektir ve imzanızdır.

Gülümseme, karşınızdaki kişiyi fark ettiğinizin, onu önemsediğinizin, ona karşı sevgi ve saygı duyguları beslediğinizin göstergesidir. Gülümsediğiniz insan da size gülümseyerek karşılık verir, böylece size uyum sağlar. İlişki ve iletişimde gülümseme karşılıklı olarak atılan bir imza gibi iletişim ve ilişkilerimizi garanti altına alır. İçten ve iyi niyetli, sıcak bir gülümseme, sadece muhatap olduğumuz kişide değil, çevredeki diğer insanlarda da olumlu duygular uyandıran bir davranıştır.
Gülümsemek, Sağlıklı İletişimin Anahtarıdır
Gülümsemek, hem beyinde, hem de bedende olumlu enerjiye dönüşür. Bu enerji ise, iletişimde en etkili ve kısa köprüyü oluşturur. Yüz yüze yaptığımız iletişimde, sosyal yapı içerisindeki tüm ilişkilerimizde sözlerimizden daha fazla etkiye sahiptir gülümseme.

Hz. Muhammed, bir konu anlatırken gülümserdi. Bir Hadis-i Şerifinde de “Gülümsemek, sadakadır” diye buyurarak gülümsemenin önemini ifade etmiş ve tebessümü teşvik etmiştir.

Gülümsemek yalnızca diğer insanlarla iletişim kurmak, ilişkilerinize katkı sağlamak ve bu ilişkilerinizi geliştirmekle kalmaz, kendinizle barışık olmanızı da sağlar.

Gülümsemek, insanın o an içinden gelen sevgi ve mutluluk dolu duygularının dışa yansımasıdır. Bir tebessüm birçok şey anlatır, içinde yüklü olan anlam ve hisler karşı taraftaki insana doğru akar. Bir gülümsemenin neler yapabileceğini düşünün! Bunu düşünmek bile yüzünüze bir tebessüm getirdi değil mi?

Yüzümüzdeki gülümseme, içimizi dışımıza yansıtan bir ayna görevi görür. İletişimimizde ve ilişkilerimizde de büyük rol oynar. Bize gülümseyen bir insana biz de gülümseriz. Sizin gülümsediğiniz bir insan da size gülümser. Böylece bir paylaşım unsuru haline gelir gülümseme.

Yüzünüzde öyle bir ifade ile gülümsemelisiniz ki, çevrenizdeki insanlar sırf bu sıcak ve sevgi dolu gülümsemeniz için size yaklaşmalılar. 
Alışverişte olduğunuz bir gün yoğunluktan bunalmış, diğer insanların stres altıdaki davranışlarından ve kaprislerinden neredeyse tükenme noktasına geldiğini yüz ifadesinden açıkça görebildiğiniz kasiyerin gözlerinin içine, içten bir gülümsemeyle bakın ve: “Merhaba! Kolay gelsin.” dedikten sonra kasiyerin yüzündeki değişimi zevkle seyredin.

Bir gülümseme, insanın bütün gününü iyi geçirmesini sağlayabilir. Gülümsediğiniz ve gülümsettiğiniz her insan gününe farklı bir soluk ve renk katmış olursunuz. Sizin gülümseyerek gülümsettiğiniz kişi de bir başkasını gülümsetecektir.

Her ortamda gülümsemenin ciddiyetsizlik olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumda kendinize sorun: “Kim gülümseyen bir insanla ya da insanlarla bir arada olmak istemez?”

Gülümsemediğinizi fark ettiğinizde bunu niçin yaptığınızı sorun kendinize. Eğer gülümsememek sizi rahatsız etmiyorsa, somurtmaya devam edin. Ancak, çevrenizde sizin somurtmanızı tercih etmeyecek insanlar olduğunu unutmayın. Gülümseyen insanlarla birlikte gülümseyin ve üzerinizdeki değişimi görün. Gülümsemediğinizde çevrenizdeki birkaç kişiyi de kendi uçurumunuza çekersiniz, gülümsediğinizde ise kalbinizden doğan gökkuşağının renkleriyle renklenirsiniz.

Gülümsemenin Fizyolojisi
Gülümseme, sosyal ve psikolojik sağlığın en önemli belirtisidir. Gülümseme, hem kişinin vücut kimyasına hem de ilişkilerinin yapısına nüfuz eden bir şifa kaynağıdır.

Gülümseyen kişinin üzerindeki stres azalır. Hem gülümseyen hem de gülümsenen kişiler, bu süreç içerisinde gerilimlerinden uzaklaşırlar.

İnsan gülümsediğinde yüzdeki kasların ilgili 17’si faal durumdadır. Surat asmak için ise 43 kası çalıştırmanız gerekmektedir. Yüzdeki 17 kası kullanarak her insan imajına katkı sağlar, sosyal çevrede sevilen ve aranan bir kişi olur. Sağlıklı iletişim için kendisine fırsatlar sunar.

5 3 5
2012-10-30T21:10:15+02:00

İnsanlar arasındaki küçük bir gülümsemenin ne kadar önemli olduğunu ele al.Gülümsek en büyük zenginliktir gibi cümleler kur.

2 3 2