kapodakya hakkında UZUN bilgi verici bir yazı NASIL GİDİLİR, NEYLE GİDİLİR, ORAYA GİDİNCE NERREYİ GEZERSİN, OTELLLER KAÇ PARA,NE YENİR, çok önemli yarına yetişmesi lazım lütfen cevaplayın... ingilizce yazın ve nolur çeviriside olsun

1

Cevaplar

2012-10-30T21:44:23+02:00

 

 

Günümüzden milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağı'nın çıkarttığı lavlar ve yine milyonlarca yıllık bir serüvenle şekillenmiştir Kapadokya. Kızılırmak'ın bereketli suyu ile 20'yi aşkın medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya'nın belli başlı sakinleri Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi uygarlıklardır.
El Nazar Şapeli: El Nazar vadisinde yer alan şapel, Orta Bizans Devri'nin karakteristiği olan olan bir plan şemasına sahip. Duvarlarında İncil'den alınma konulara sahip zengin freskolar bulunuyor. Peri bacasının içine oyulmuş El Nazar Kilisesi, 10. yüzyılın sonuna tarihleniyor.
10. yüzyılın ilk yarısından bir başka dinsel yapı, Theotokos-Hagios Georgeosloannes Kilisesi. Zengin konuları içeren duvar süslemes, İsa, Meryem ve St Georgeos'un yaşamı ile ilgili. Aynalı Kilise diye bilinen yapı duvarları geometrik örneklere sahip freskolarla kaplı.
Aksaray'a 40 km uzaklıktaki Ihlara Vadisi ise yörenin en görkemli ve en güzel doğa oluşumu. AKsaray - Nevşehir kara yolunun 11. kilometresinden girerek ulaşılan bu vadide, 13. yüzyılın sonuna ait süslemeler bulunuyor.
Kapadokya'nın ünlü yeraltı şehirlerini de gezmeden olmaz tabi. Başka hiçbir yerde benzeri bulunmayan bu yapılar, Kapadokya'nın jeolojik yapısına özgü. Kaymaklı Yeraltı Şehri, Özkonak Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Acıgöl Yeraltı Şehri, Tatlarin Yeraltı Şehri, Mazı Yeraltı Şehri ve Özlüce Yeraltı Şehri'nden hangisine yakınsanız ona doğru bir gezinti yapın. Yeraltının 7 kat altına inen bu şehirlerde nefes almak oldukça farklı bir his...

 

Millions of years ago, Erciyes, mount hasan and Golludagi'nin consequence of the lava, and still millions of years, adventure, formed in Cappadocia. Which was fertile juice with more than 20 civilization host of Cappadocia, certain residents of the Hittite, Phrygian, Persian, Roman, Byzantine, Seljuk and Ottoman, as uygarliklardir.
El Nazar Chapel: the Hand of the Evil eye is located in the valley chapel, the Middle Byzantine Era is the characteristic of a plan, scheme. The walls of the Bible, of receipt of the issues with rich frescoes. Fairy chimneys, carved into the Hand of Evil, the Church dates to the end of the 10th century.
in the 10th century, the first half of another religious structure of the Theotokos-Hagios Georgeosloannes Church. Rich threads containing wall suslemes, Jesus, the virgin Mary and St Georgeos'un related to the life. Mirror of the Church, known as the construction of the walls of the geometric have examples freskolarla covered.
And 40 km away from the Ihlara Valley of the region in the most splendid, and the most beautiful natural formation. The AKsaray - Nevsehir land on the road in the 11th km of entering achieved in this valley, and in the 13th century, belonging to the end of the decorations.
Cappadocia's famous underground cities visiting needed. No other place like without these structures, Cappadocia, geological specific to the structure. Kaymakli Underground City, Similar to the Underground City of Derinkuyu Underground City, Acıgöl the Underground City, Which was the Underground City, the Past and the Underground City in The Underground varied breakfast which is closer to him a stroll. The underground is 7 times that cities breathe quite a different feeling...

1 1 1