Cevaplar

2012-10-31T18:12:48+02:00

ürkçemize sahip çıkalım
Her şey, bizi birbirimize kenetleyen en güçlü bağ olan Türkçe için!

Dilimize sahip çıkalım. Aramızda Türkilizce değil , Türkçe konuşalım.

Türkçemize sahip çıkalım. Atalarımız sadece toprak için kıymetli canlarından vazgeçmemişler. Bu ülkeyi vatan yapan ulvi değerlerden biri de dildir. Atalarımıza olan borcumuzu böylede ödeyebiliriz.

Bir yandan ilerlerken, bir yandan tökezliyoruz. Bilgisayar çağı ve internet kullanımı kısacası "chat dili" dediğimiz düşman, dilimizi mahvetmekte.

Forumdaki bütün arkadaşlarımdan bu konuda biraz daha duyarlı olmasını rica ediyorum. Gönül ister ki herkes Türkçe'yi bütün dilbilgisi kurallarına uyarak kullansın. Fakat daha önce aşmamız gereken, özellikle bu duyuru ile bahsetmek istediğim konu, kullanmamamız gerekirken kullandığımız ve dilimizden çıkarttığımız harfler.

"q, w, x, sh" bizim alfabemizin harfleri değildir ve bizim alfabemizdeki harflerin yerine asla ve asla geçemez.

"eidir, memleket nire, gidiom, güsel, eed, taam, annadım, bakcez vs." gibi kelimelerde aradan çıkartılan harfler küçük birer kayıp olarak gözükse bile, dilimiz için büyük bir kayıptır.

Türk dilini iyi veya kötü kullanan, hatalarını düzeltmek isteyen bütün arkadaşlarımızdan bu kampanyaya katılmalarını rica ediyorum. Ne kadar büyürsek, ne kadar çoğalırsak o kadar büyük bir güç oluruz.

Büyük ve kaliteli bir forum olarak, büyük ve kaliteli bir adım atalım. Türkçemizi katledenlerin önüne geçelim.

7 4 7
2012-10-31T18:13:30+02:00
en zor türkçe kelimeler, türkçemize sahip çıkalım, dilimize neden sahip çıkmalıyız, türkçemizi neden kullanmıyoruz, türkçe sahip cıkalım, neden türkçemize sahip çıkmalıyız, türkçeye neden sahip çıkmalıyız, turkceye sahıp cıkalım, türkçemize sahip çıkmalıyız, türkçe sayip çıkalım, türkçe sahip, türkçede duymadığımız kelimeler, dilimize neden sahip çikmaliyiz, yabancılaştırdığımız kelimeler, türkçe dilimize neden sahip çıkmalıyız, türkce sahip çikalim, türkçemize sahip çikmaliyiz, turkce kelime sayısı, neden turkçe öğrenmeliyiz, türkçemize neden sahip çıkmalıyız kısa yazı, türkçemize sahip çıkalım kısa yazılar, türkce mize sahip cıkalım, neden türkçe öğrenmeliyiz, türkçemize neden sahip çıkmalıyız, türkçemize sahip çikalim,
3 5 3