Cevaplar

2012-10-31T20:17:03+02:00
Hayvanlar Patas Maymunu

Fiziksel Özelllikler Kenya’da çokca bulunan Patas maymunları dünyanın en hızlı primatlarıdır ve saatte 55 km hızla koşabilir. Uzun kol ve kuyruklu,... Devamını oku »

Vervet Maymunu

Fiziksel Özellikler Siyah yüzlerinden beyaz tüylerle ayrılmış gri kafaları sayesinde kolaylıkla diğer türlerden ayırt edilebilirler. Sırtlarından karına ve kuyruğa doğru kahverengi- yeşilimsi ceketi andıran alan bulunur. Ellerinin ve ayaklarının bir kısmında... Devamını oku »

Filamingo

Fiziksel Özellikler Kenya’da Nakuru Gölü etrafında çokca görülen filamingolar, uzun ve ince bacaklara, yine uzun, eğri bir boyuna ve rosa rengi tüylere sahiptir. Belirgin özelliklerinden biri kıvrık bir gagalarının olması ve... Devamını oku »

Babun

Fiziksel Özellikler Kuyrukları 70 cm olmak üzere toplam 160 cm boy ve 45 kg ağırlığındadırlar. Ataları ağaçlarda yaşayan babunlar (babuinler de denir), günümüzde yerde yaşayan ve dört ayak üstünde yürüyen hayvanlara... Devamını oku »

Buffalo

Fiziksel Özellikler Bufaloların hem erkeğinin hem dişisinin kıvrılarak gelen ve alında birlesen iri boynuzları vardır. Erkeklerin boynuzları dişilerinkinden daha kalın ve buyuktur. Ağırlıkları 900 kilograma kadar çıkabilir. Davranış Özellikleri Sürü halinde dolaşırlar ve... Devamını oku »

Porsuk

Fiziksel Özellikler Tabanına basarak yürüyen, kısa bacaklı, tıknaz, ağır gövdeli bir hayvandır. Üzeri sarımtırak kül rengindedir; başı ve boynunun altı hemen hemen tüm beyazdır; başının her iki yanında siyah bir şerit... Devamını oku »

Gergedan

Fiziksel Özellikler Gergedanların hepsi iri yapılı, kısa ve kalın bacaklı hayvanlardır. Yükseklikleri 1.6 m, uzunlukları 3-4 m’dir. Ağırlıkları bin 500 tona yakındır. Ayaklarında tek bir toynakla (geniş ve kalın tırnakla) çevrili... Devamını oku »

İmpala

Fiziksel Özellikler Kenya’da bol miktarda bulunan İmpala, kısa mesafede en hızlı koşan antiloptur. Yüksekliği 85 cm, ağırlığı ise 80 kilograma ulaşabilir. Erkek impalaların cok uzun ve geriye doğru kavisli boynuzları vardır.... Devamını oku »

Su Aygırı

Fiziksel Özellikler Boyu 140-160 cm’e ulaşan su aygırlarının ağırlıkları 3 tonu bulabilir. Davranış Özellikleri Tropikal bölgelerde, göl ve kanallarda yaşar. Su bitkileri ile beslenirler. Hızlı yüzücüdürler. Gece yemek yedikten sonra, gün doğumundan önce... Devamını oku »

Afrika Fili

Fiziksel Özellikler Günümüzde yaşayan en büyük kara hayvanıdır. 100 yıl yaşayabilen fillerin ağırlıkları ise, 5.5 tona ulaşır. Filler yürürken saatte 4 koşarken ise, 40 kilometre hıza ulaşabilirler. Afrika’nın beş büyükleri arasında... Devamını oku »

Sonraki Sayfa »   20 cesur yürek! Heyecana hazır mısın?  

[email protected]_KARAHANLI @[email protected] degisik .:)7 hours ago · reply · retweet · favorite

sennurozsoy Bugün 16.00'da BeyazTv ekranlarında Kenan Ercetingöz'ün canlı yayın [email protected][email protected]@trophyturkyesterday · reply · retweet · favorite

Join the conversation FACEBOOK Başlıklar Popüler Yorumlar Tsavo

Yaklaşık 22.000 km 2 lik bir alana kurulu olan Tsavo Milli... 

Sagana

Kenya’nın en uzun nehrini ve hacim açısından en büyük şelalesini bünyesinde... 

Mount Longonot

Longonot Dağı Milli Parkı, Rift Vadisi’ndeki en yüksek volkanik dağa ev... 

HAYVANLAR Patas Maymunu

Fiziksel Özelllikler Kenya’da çokca bulunan Patas maymunları dünyanın en hızlı primatlarıdır ve... 

Vervet Maymunu

Fiziksel Özellikler Siyah yüzlerinden beyaz tüylerle ayrılmış gri kafaları sayesinde kolaylıkla diğer... 

Filamingo

Fiziksel Özellikler Kenya’da Nakuru Gölü etrafında çokca görülen filamingolar, uzun ve ince... 

Trophy Türk

Afrika’nın beşiği Kenya’da gerçekleşecek olan yarışma programı Trophy Türk, dünya televizyonlarında bir ilk olma özelliğini taşıyacaktır. Yıllardır belgesellerden izlemeye alışık olan televizyon izleyicisi, vahşi doğanın meşhur karakterlerini bu kez daha yakından tanıma fırsatı bulacaktır.

  Kategoriler Parkurlar Hayvanlar Sayfalar Başlangıç Trophy Türk Parkurlar Hayvanlar Twitter Copyright © 2012 Trophy TürkProje Tasarım : Mustafa Ensari Dal  
0