Cevaplar

2012-11-01T13:58:56+02:00
Ev halkının, aşırı titiz anneler tarafından sinir hastası edildiği dönem. "sakın o kurabiyelere dokunma, onlar misafir için!", "misafirler gelince hoşgeldin de, ellerini de öp.", en kötüsü de: " misafir geliyor bugün, odanı topla."
(blacksmith, 31.05.2003 18:47 ~ 18:48) bu donemi misafir geldiginde önce klişeleşmiş misafirlik diyalogları, akabinde de "misafirlikte sohbet tıkanınca halıya bakma süreci" takip edecektir.*
(samurai kajoshin, 31.05.2003 18:50 ~ 18:51) eğer gelecek olan topluluk sevilmiyorsa uyanmak, uyandırılmaktan nefret edildiğinin vurgulanması ve çalacak olan kapıya edilen küfürlerin süreci.
(lucretia, 31.05.2003 19:06) şöyle de denilebilir:
(bkz: ebeveyn odaklı temizlik)
(bkz: sevgili odaklı temizlik)
(hayirsiz adam, 31.05.2003 23:41) gelecek olan misafirin agirligi, sayisi, gelis amaci, yakinlik seviyesine göre 1 saat ile 1 ay arasinda degisebilecek evi restore etmeye kadar varabilecek hazirliklarin yapildigi dönem. 

eger gelen misafir, sik görüsülen ve yakin hissedilen biri ise hazir pizza, sarap, cips satin almak, cay demlemek gibi hazirliklar yeterti görülür. 

ancaak gelecek olan misafir gözde büyütülen bir misafirse ve örnegin hayirli bir is icin falan geliyorsa o zaman evi ve ikrami olabildigince sasali bir sekilde bu ziyarete hazirlamak amaciyla badanalar yapmak, baklavalar, börekler acmak, köse bucak temizlik yapmak gerekebilir; bu da hazirlik dönemini fazlasiyla uzatir... 

haa bir de ev hanimlarinin gün adi verdikleri toplantilari vardir ki, burada da hanim teyzeler tüm maharetlerini ortaya koymak icin yaristiklarindan önce bir güzel temizlik yapildiktan sonra sandiktan en bir el emegi göz nuru olan dantellerin cikarilmasi, bunlarin camasir suyuna yatirilip sonra jilet gibi ütülenmesi, ardindan evin en görünür yerine serilmesi, fiskos masasina gerekirse yepyeni bir örtü alinmasi bu döneme dahil edebilir. tüm bunlar bittikten sonra da teyzemizin elinden geleni ardina koymayarak mutfaktaki hünerini sergilemeye girisir. sonuc itibariyla bu da epey zahmetli ve yorucu bir dönemdir...
(melissaki, 02.06.2003 13:00) etrafta estetigi bozan her cismi itinayla dolaba tıktıgım donemdir..
(corwyn, 02.06.2003 13:03) annemin kapı çaldığında lavabonun cifini akıtıyor olması halinin müzminleşmiş olması, misafirlerde karantina bölgesinde yaşadığımıza dair yaratılacak bir imajın herhangi nevi 'vay anasını' içsel tepkisi uyandırmayacığının bilincinde ebeveyne sahip olduğuma inanmak isteğiyle, kendisinin bu dönemi mümkün olduğunca heyecanlı kılmak yönünde kasti isteği olduğunu düşünmeme neden olmuştur hep. misafirler salona geçerken saçından çektiği son bigudisini açık bulduğu ilk oda kapısından fırlatmasıyla eş anlı olarak yüzüne yerleştirdiği misafir gülücüğünün bu kadar gerçekçi olması, en az külotlu çoraptan patlayıcı yapan mcgayver kadar imkansız bir iş başarmış olmaya duyulan inançla sağlanabilir sanırım ancak.
(leeloo, 12.08.2004 14:10) (bkz: yemeksepeti com)
(morad, 12.08.2004 14:13) gelen misafir eger yeni cikmaya basladiginiz biri ise, ev temizligininin yaninda beden temizligin en ince ayrintisina kadar yapilmis olmasi gerekir. ayrica misafiri misafir edeceginiz kanepe, yatak ozenle temizlenmeli guzel ve hafif kokulara burundurulup gerekirse uzerine estetigini bozmayacak sekilde gul, papatya, g-stirng birakilmalidir. misafirin gelmesinden once kesinlikle dogum kontrolune yonelik tedbirler alinmali kiz ise beklenen bir kac cesit kondom kolay erisilebilir yerlere istiflenmeli ve yine kagit havlu nemlendirici yumusatici turu gereksinim duyabilecekleriniz kondomlarin yakininda saklanmalidir, erkek ise gelecek misafir doktorunuzun tavsiyesine uygun dogum kontrol hapi misafirin gelmesinden en az 1 saat once alinmali isi riske atmamalidir. ayriyetten ikram edilecek icki, aperatif, ara sicaklar, son sicaklar, orgazm sigarasi turundekiler de ozenle hazirlanmali gerektiginde servis yapilacak sekilde hazir bekletilmelidir.
(notorious, 12.08.2004 14:30) #5367869 ? şikayet et    gelen misafir çok yakınsa çok fazla telaş yapılmaması gerektiği halde, her seferinde kendine engel olamayıp, evi kazımaktan başlayarak, elinden geldiğince en güzel yemekleri yapmaya çalıştıktan sonra misafirin karşısına yorgun, bitap olarak çıkmaya yol açan süreçtir.
(furie, 15
1 5 1
2012-11-01T14:00:20+02:00

yeni porselenler çay takımları çıkarılır evler temizlenir güzel yemekler yapılır kırılcak değerli eşyalar kaldırılır 

1 5 1