Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-01T15:45:32+02:00

KULLANILDIĞI YERLER:

Çorbaların,çeşitli sosların,özellikle graten edilen yiyeceklerin,kroketlerin,et,dolma ve sarmaların lezzetlendirilmesinde kullanılır,yiyeceklere tat ve koku vermek amacıyla kullanılır.Rendelenerek toz haline getirilip kullanılır.Fazlası beyin ve sinir sistemini olumsuz etkilediğinden yemeklerde çok az kullanılması önerilir

VİTAMİNİ:

Kurutulmuş hindistan cevizinin enerji değerleri oldukça yüksektir. Her 100 gram Hindistan Cevizi 662 kalori içerir. Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılar. Ayrıca, B grubu vitaminlerinide içerir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin).
Suyu ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klorda içerir. Olgunlaşmış kuru bir hindistan, cevizi midedeki fazla asit problemlerinin tedavisinde de etkilidir ve hastada rahatlama sağlar.

C vitamini, A ve B vitamininin tüm türlerini içermektedir. Bu vitaminlerin haricinde Mango'da bol miktarda Beta Karotende bulunmaktadır. Beta karoten Cildin güzelleşmesini, çeşitli enfeksiyonların tedavisini vede gece görme zorluklarına karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun yanında Mango potasyum, lif ve kuvvetli bir anti-oksidan deposudur.

HİNDİSTAN CEVİZİNİN FAYDALARI :

* Reflü hastalığına iyi gelir.
* İdrar söktürücü bir besin olan Hindistan cevizi kabızlığı gidermekte faydalıdır.
* Böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur.
* Mide ağrılarını hafifletir.
* Balgamı keser.
* Ağız kokusunu giderir.
* Felce ve titremeye iyi gelir.
* Şekerle birlikte yenirse hem vücuda fazla ağırlık vermez hem de cinsel gücü arttırır.
* Hindistan Cevizi çok besleyici, güçlendirici ve şişmanlatıcı bir besindir.

‹ Haşhaşın Faydalarıyukarı
0
  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-01T15:45:53+02:00
asyanın güneyinde yer alan ve adını verdiği hint yarımadasının üzerinde kurulu dünyanın ikinci büyük nüfuslu ülkesi. 

ineğe tapandan tutta maymuna adak adayana kadar binlerce dinin bir arada yaşandığı keza aynı şekilde binlerce yerel dilin konuşulduğu tuhaf ülke. 

bir tarafta zenginlik bir tarafta sefalet ikisi yanyana omuz omuza. 

rengarenk kıyafetler ,sürekli bir koşuşturma ,berbat trafik, hengame ,ses,gürültü,zamanın akmadığı insanların sinirlerinin alındığına inandığım egzotik bir coğrafya. 

hindistana gitmeden önce geleneksel temizlik anlayışınızı rafa kaldırmanız gereklidir yol ortasında işemek serbesttir.(bu iş için ayrılmış işeme duvarlarını bile gördüm) 

ilk acemilik benim yaptığım gibi sokaktan yemek satın almayın ishalden tut brucellaya kadar herşeyi kapabilirsiniz 

her köşe başı bir dilenciye rastlarsınız. 

yine sokakta milletin bir adamın ayak parmaklarını öptüğünü, hizmet ettiğini görürsünüz sorarsınız bu ne diye .bilmem ne dininin peygamberi ona saygılarını sunuyorlar falan diye yanıt alırsınız.ağzınız açık kalır 

oradaki müslüman arkadaşa siz kurbanda inek falan keserken sorun olmuyor mu diye sordum.kesmiyorlarmış. 

koku, hindistan kokuyor. baharatlı yemek kokusu ,pis insan kokusu ,hayvan kokusu, tropik orman kokusu, ama sürekli bir koku...
(1/11/2010 14:44 ~ 01/11/2010 14:50, nuno)    
allahın nedense lanetlediği ülke olarak düşündüğüm yerdir.fakirlik diz boyu ama zengini ultra zengin,ülke resmen 10 gün giyilmiş çorap misali koku içinde ama hala tütsü yakıyorlar daha da kötü kokuyor,taş taş üstüne insan insan üstüne;hayal kırıklığı bir ülke.
(1/11/2010 21:12, cehennemmelegi)  


0