insan yaratılış bakımından hangi özellikleriyle diğer varlıklardan ayrılır .? Din seçimindeki özgürlükten ne anlamalıyız ? kaderim böyle diyerek insanın özgürlüğünü ve sorumluluğunu görmezlikten gelmesi mümkünmüdür? dinimiz özen ve çaba sarfetmeyi neden önemsemektedir ? insanın emği ile rızkı arasındaki ilşki nasıldır ?

2

Cevaplar

2012-11-01T19:01:42+02:00

İnsan bedeni, yeryüzündeki en kompleks makinadır. Hayatımız boyunca bu bedenle görür, işitir, nefes alır, yürür, koşar ve zevk alırız. Bedenimiz kemikleri, kasları, damarları, iç organları ile mükemmel bir düzen ve tasarıma sahiptir. Bu tasarımın detayına inildiğinde ise daha da şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşılır. Birbirinden farklı gibi görünen vücut parçalarının tamamı aynı malzemelerden oluşmaktadır. Hücrelerden….

Vücudumuzdaki herşey milimetrenin binde biri büyüklüğündeki hücrelerden oluşur.

1 5 1
2012-11-01T19:05:10+02:00

İnsanın duygu ve düşünceleri, diğer varlıklardan ayrılmasını sağlar. Herkes istediği dine inanma özgürlüğüne sahiptir. Din'de zorlama yoktur. Kaderim böyle diyerek insanın özgürlüğünü ve sorumluluğunu yerine getirmemesi mümkün ancak yanlış bir davranıştır. Dinimiz özen ve çaba sarf etmeyi önemsemektedir çünkü; bir işte pes etmek bize her hangi bir artı kazandırmaz. Rızkı elde etmek için emek ve çaba sarf etmek gerekir. 

1 5 1