Cevaplar

2012-11-01T20:30:31+02:00

Bir noktadan diğer bir noktaya digital veya binary bilgilerin iletilmesine, transfer edilmesine “veri iletimi” denir. Veri iletim sistemleri; bilgisayar – bilgisayar, bilgisayar – terminal veya bilgisayar device arasındaki veri iletimlerini gerçekleştirir. Digital veya binary hale dönüştürülebilen ses, görüntü gibi analog bilgilerin iletilmesi de veri iletimi ile gerçekleştirilir. Digital tekniklerin, yüksek verimliliğin yanı sıra maliyetlerinin de düşük olması veri iletiminde kullanılmasının en önemli sebeplerindendir.

Digital sinyaller, herbiri bir voltaj seviyesiyle tanımlanan ve birbirinden farklı iki durumdan oluşan “binary pulse” lerdir. Bu pulse’ler iki seviye arasında değişir. Bu seviyeler sırasıyla; “0″ veya “low” ve “1″ veya “high” seviyeleridir. Binary 0 seviyesi genellikle 0 V veya ground, binary 1 seviyesi de genellikle +5 V olarak tanımlanır. Ayrıca kullanılan sisteme göre bunların dışında başka voltaj değerleri de kullanılabilir.

0
En İyi Cevap!
2012-11-01T20:31:23+02:00

Elinde lan kablo (cat5 ) ile networkten iki bilgisayar arası iletişim sağlayabilirsin

bu iletişimi sağlaman için bir kaç ayara ihtiyacın var birincisi cat 5 kabloyu cross

( çapraz bağlantı ) olarak çakman lazım elindeki kablo düz kablo dur iki bilgisayar birbirini sadece cross bağlantı ile görür arada switch olmadığı için google cross bağlantı şeması die aratırsan bir çok döküman bulabilirsin takılırsan tekrar sorabilirsin.

Uzaktan veri aktarımı için bazı siteler var.

2 4 2