Cevaplar

2012-11-01T21:38:45+02:00

kendine sessiz bir alan bul ve öyle çalış

2 2 2
2012-11-01T21:39:08+02:00

Hayatımızın önemli bir bölümü eğitim almakla geçiyor. Neredeyse çoğumuz 3 yaşından beri anaokuluyla başlayan ve üniversiteyle devam eden uzun bir eğitim sürecinden geçmiştir. Bu uzun süreçte kim bilir kaç kez sınava girmiş çıkmışızdır. Bazı sınavları kolaylıkla atlatırken bazılarında ecel terleri dökmüşüzdür. Hatta kaldığımız sınavlar olmuş, bu dersler bizim kabusumuz haline gelmiştir. Bu durumu atlatabilmek için de kendimize çıkış yolları aramışızdır. Yardımımıza ailemiz koşmuş bize özel ders aldırmış ya da dersanenin yolu o dönem evimiz gibi olmuştur. Durum ve seçenek ne olursa olsun, ortak bir noktamız var, hepimiz öğrenci olduk ve bundan sonra da öğrencilik hayatını bizim gibi milyonlarca genç yaşayacak.

Peki biz neler öğrendik? Bizden sonrakilere okul hayatı konusunda bırakacağımız deneyimlerimiz var mı? Mesela onlara nasıl ders çalışılacağı konusunda önerilerde bulunabilir miyiz? Malum eğitim hayatının başında olan pek çok arkadaşımızın bu deneyimlere ve önerilere ihtiyacı olacaktır?

İşte biz de bu anlayışla yola çıkarak, öğrenci arkadaşlarımıza nasıl verimli ders çalışılırkonusunda bir dosya hazırladık. Uzmanların tavsiyelerini dinleyerek eğitim hayatınızın rotasınız baştan çizebilirsiniz. Böylelikle sınavlar korkulu rüyanız olmaktan çıkacak, başarılarınızı belgelendiren araçlar olacaklardır.

İşte sınavlara daha verimli nasıl çalışacağınız konusunda Öğrenci Psikolojik Danışma Merkezi'nden yararlanarak hazırladığımız dosya


2 2 2