Cevaplar

2012-11-01T23:43:07+02:00

Yalnızlık veya yalnız kalma bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme duygusudur. Yalnızlık arkadaş eksikliğinden veya başkalarıyla birlikte olma arzusundan daha da öteye giden bir duygudur. Yalnızlık çeken insan kendisini toplumdan kopmuş hisseder. Başka insanlarla anlamlı bir iletişime girmekte zorluk çeker. Yalnızlık çeken insan içinde bir boşluk veya kopukluk hisleriyle doludur.

Yalnızlık duygusu sıradan bir yalnız olma halinden değişiktir. Bazen insanlar bilinçli olarak tek başına kalmayı tercih ederler ve yalnız olmaktan zevk alırlar. Bu yalnızlık duygusundan farklı bir durumdur. Yalnızlık duygusu istek dışı bir yalnız kalma durumundan dolayı ortaya çıkar. Yalnızlık duyan insan terkedilme, dışlanma, depresyon, güvensizlik, umutsuzluk, anlamsızlık, değersizlik ve kızgınlık duygularıyla doludur. Kendisinin hiç kimsenin sevgisine değer olmadığını düşünür, o yüzden de sosyal yaşamında zorluk çeker. Bu durum yalnızlık duyan insanın diğer insanlarla sağlıklı sosyal ilişkiler kurmasına sekte vurabilir.   

---vkipedi alıntıdır işine yararmı bilmem

0
2012-11-01T23:43:21+02:00

yalnızlık hepimizin oldugu gibi biz şairlerinde yazarlarında en derin sıgınagı olmuştur herzamannedeni yalnızken insan daha bir kendisi oluyor kendi benligini buluyor ve duygularını dökmeyi başarabiliyorbende genelde geceyi severim yazmak düşünmek ve kendimle başbaşa olabilmek içingece ve yalnılık benim en sevdigim iki dostum arkadaşım ve sırdaşım olmuştur ve halada olmaya devam etmektedirbazanda hafif müzik dinler ruhumu dinlendiririm kaparım gözlerimi ve kendimi düşüncelerimi yoklar bir iç çekişme yaşarımben de severim yalnızlıgımı hani şarkıda zuhal olcay"yalnızlıgım yaşamak zorunda oldugum beraberligimsin" demişti ya işte benimde en büyük dostum yalnızlıgım olmuştur benimle herşeyimi birtek o paylaşıyor dinliyor ve beni hiç yalnız bırakmıyor ve ben onunla yaşamaya çoktan alıştım ve de artık onuda bir parçam kabul ettim ve seviyorum

0