Cevaplar

2012-11-02T12:59:22+02:00

Medya her zaman doğru şeyler yayınlamadğı için ve verdiği yanlış bilgilerden dolayı medya bizi birşeyi severken sevmez edebilir ve buna medyanın insanlar üzerindeki değişimi adı verilir.

1 5 1
  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-02T12:59:32+02:00

Sürekli oalrak netteki haber sitelerini takip ederiz ve çoğumuz bu haberlere yapılan yorumları okuruz, içi boş bir habere bile saçma sapan yorumlar gelebilirken, içi dolu haberlere bile yine saçma sapan yorumlar gelebiliyor. İçi dolu/boş haberleri bizlere sunan medya bizleri etkiliyor mu? 

misal olarak bu haberi vermek istiyorum 

Alıntı: Gaziantep kan gölü 
Durmak yok kesmeye devam 
24 Ocak 2009 / 12 

Gaziantep’teki bir parti teşkilatı, önce bir otelde toplanarak yerel seçimdeki adaylarını tanıttı; İl Başkanı Ökkeş Eruslu çok iddialıydı: “Gaziantep’te önceki dönem göreve gelenler, birilerinin 15 yılda yapamadığını beş yılda yaptı.” Ardından partinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına geçildi. 

 

KAN GÖLÜ TRAFİĞİ KİLİTLEDİ 
Kentin en işlek caddesindeki merkezin açılışında üç koyun kurban olarak kesildi; kan nedeniyle trafik bir süre kilitlendi. 

Not: Tahsis edilen yerler dışında hayvan kesmek, sokağa ya da kamusal alana atık bırakmak 59 YTL ceza gerektiriyor. ‘Dini amaçlı kurban kesim kurallarına uymayanlar’ın cezası 1645 YTL. 

Radikal 

http://www.ensonhaber.com/gundem/181984/gaziantep-kan-golu.htmlburda kesilen kurban hakkında yorum yapılarak, islami kesim üstü kapalı yobaz olarak gösterilmiş.olayda yapılan yanlışın yani Koyunların ulu ortada Kamuya acık alanda kurban edilmesi. 
Burdaki yanlış kurban kesimi mi yoksa insanların ne olduklarımı? 
islamiyet üzerinden,politika yapıyorlar istedikleri gibi eğip büküyorlar. 

Radikal yazarında art niyetide ortada. Abartılı Başlık ve haberi yanlış yöne cekmek. 
1. Kurban Allahın rızasını kazanmak icin kesilir 
2. Adak kurbanı olur / yada birşeyi kutlamak icin kurban kesilir.ve bu eti yoksullara ihtiyac sahiplerine dagıtılır veya kurban edilen Koyunlarin etinden ziyafet verilir. 
3. Gaziantep Belediyesi kutlama amaclı 3 Koyun Kurban ediyor / Kurban kesiyor. (zaten KOYUN KURBAN EDiLiR.Koyunların Hangi amacla kurban edildigini/ kesildigini bilemeyiz.) 
4. Haberi yapan kişi ise bunu yanlış yere cekiyor.Vatandaşta olayın icine balıklama atlayıp kendini bu akıntının icinde buluyor.

0