Devreden de anlaşılacağı gibi Role çektirerek uzaktan kumandalı arabayı PC den kontrol etmek istiyorum. Rolelerin hemen önünde bulunan klemenslerden uzaktan kumandaya kablo atacağım böylece role çekince araba da çalışmış olacak. Rolelerin her biri sağ sol yukarı aşağı fonksiyonu taşıyor. PIC programlıdır. Sadece bana lazım olan klavyeden herhangi bir tuşa "basılı tuttuğumda" devreye sinyal gönderip o sinyale göre sağ sol ya da yukarı aşağı fonksiyonun çalışmasını sağlamak. Öğrneğin; 1 gönderdiğimde 1. role çeksin 2 gönderdiğimde 2. role çeksin. Devre resimde gözüktüğü gibi hazırdır. Bazı kaynaklar buldum veri göndermeyle ilgili ama yanlış bir şey yaptığımda devreye bir şey olmasından korkuyorum.

Yardımlarınız çin şimdiden teşekkürler...

2

Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-02T18:16:46+02:00

evreden de anlaşılacağı gibi Role çektirerek uzaktan kumandalı arabayı PC den kontrol etmek istiyorum. Rolelerin hemen önünde bulunan klemenslerden uzaktan kumandaya kablo atacağım böylece role çekince araba da çalışmış olacak. Rolelerin her biri sağ sol yukarı aşağı fonksiyonu taşıyor. PIC programlıdır. Sadece bana lazım olan klavyeden herhangi bir tuşa "basılı tuttuğumda" devreye sinyal gönderip o sinyale göre sağ sol ya da yukarı aşağı fonksiyonun çalışmasını sağlamak. Öğrneğin; 1 gönderdiğimde 1. role çeksin 2 gönderdiğimde 2. role çeksin. Devre resimde gözüktüğü gibi hazırdır. Bazı kaynaklar buldum veri göndermeyle ilgili ama yanlış bir şey yaptığımda devreye bir şey olmasından korkuyorum.

0
2012-11-02T18:21:58+02:00

aşacak ve asıl kozlar ikinci basamak sınaıvı LYS'de paylaşılacak. Dünkü YGS, bir anlamda LYS'nin provasıydı...
Sorular her zaman olduğu gibi müfredata uygundu. Çünkü müfredat dışı sorular, sıkıntı yaratıyor ve iptale kadar gidiyor.
Peki tartışmalı ya da süprüz sorular var mıydı?

160 soru, 160 dakika
Yapılan ilk değerlendirmelere göre, uzun metinli, zaman alıcı sorular dışında her şey yolunda. 100 söcüğü aşan fazlasıyla soru vardı ve bu yüzden bazı öğrenciler, soruların tümünü okumaya fırsat bulamadı. Bu sorunu yaşayan adayların LYS'ye kadar ki süreçte, okuma temposunu biraz daha yükseltmeleri ve bir soruyu iki defa okumama konusunda disipline olmaları gerekiyor...
Adaylara 40 Türkçe, 40 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 40 Fen Bilimleri sorusu yöneltildi ve 160 dakika süre verildi. 140 puanı geçtiklerinde iki yıllık önlisans ve açıköğretim fakültelerini,180 puanı geçtiklerinde ise ikinci basamak sınavı LYS‘ye katılma hakkı elde edecekler.

Şaşırtmaca soru var mıydı?
Yazının başında da söylediğimiz gibi amaç öğrencileri zora koşmak değil, mutlu etmekti ve öyle oldu. Bu yüzden, bir anlamda, sınava giren hemen herkes hedefine ulaşmış olacak.
Sadece baraj için girip açıköğretime yönelecek olanlar da mutlu olacak. 150 üzeri net çıkartıp iddialı üniversiteler için yarışanlar da.
150 üzeri net çıkartan binlerce, hatta on binlerce aday çıkarsa, hiç şaşırmamak gerekir!..
Son sınav da bir kez daha gösterdi ki, okulda başarılı olan, okulu ciddiye alan ve sürat konusunda dersane desteği alan öğrenciler, diğer adaylara göre bir adım daha önde olacaktır.

Asıl yarış şimdi
Ne sadece dersane ne de sadece okulun yetmediği yine dikkat çekti...
Sonuç olarak, YGS puanıyla bir yere girecekler için yarış dün bitti ama LYS puanı ile öğrenci alan 4 yıl ve üzeri fakülteler için asıl yarış, bugünden itibaren başlıyor. Önümüzdeki iki aylık performansları, gelecekleri için çok önemli olacak.

0