Cevaplar

2012-11-03T13:19:26+02:00

Çocuk Dostu Şehir, Şehrin günlük hayatında çocuk haklarını yaşama geçirmeye özen gösteren herhangi bir kent veya yerel yönetişim sistemidir.

Çocuk Dostu Şehir Girişimi 1996 yılında gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Konferansında (HABİTAT ll) alınan ve şehirleri herkes için yaşanabilir mekanlar kılmayı amaçlayan kararın uzantısı olarak başlatılmıştır. Girişim UNICEF’in terminolojisi ile “önce çocuklar” ilkesini temel almaktadır.

Çocuk Dostu Şehir Projesi ile ilgili olarak 19-20 Nisan 2006 tarihlerinde Ankara’da bir toplantı yapılmıştır. Toplantıya İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün, Strateji Geliştirme Başkanlığının, Türkiye İstatistik Kurumunun, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunun, Adalet Bakanlığının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, Çevre ve Orman Bakanlığının, Sağlık Bakanlığının ve Projenin uygulanacağı Antalya, Bursa, Tekirdağ, Kırşehir, Uşak, Gaziantep, Erzincan, Kayseri, Konya, Sivas, Trabzon ve Karaman İllerinin Vali Yardımcıları katılmıştır.

1 5 1
  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-03T13:43:03+02:00
Eski en iyi arkadaşım  

Okula gidiyordum ama kaçıncı sınıf olduğunu hatırlamıyorum ismini de  yazmayacağım hala görüşüyoruz ara sıra arkadaş toplantılarında emri vaki olmasın. Gerçekten iyi bir arkadaştı çoçuktuk belki ama birbirimizi anlıyorduk ve en önemlisi arkadaşlığımıza değer veriyorduk beraber takılıyorduk sanırım ben ondan bir yaş kadar da büyüktüm öyle demeyin küçükken bu bir yaş büyük olma meselesi gerçekten önemli ben yapı olarak hala da öyleyim aslında ailemin ve yakın dostlarımın söylediklerine göre çok eğlenceli biri olmama rağmen bir türlü sosyal olamıyorum mesela kimse beni bir organizasyona kolay kolay çağırmaz neyse arkadaşım daha sonra babasının işleri sebebiyle mahalleden başka bir mahalleye taşındı aslında çok ta uzağa taşınmamışlar bunu büyüdükçe fark ettim hatta hala aynı semtte bile oturuyormuşuz. Onu yıllarca görmedim aklıma bile gelmedi ta ki lisede ikinci senemi okurken onu görene kadar onu ilk görüşte tanıdım ama o beni tanımadı sonra tereddüt2e düştüm acaba o değil mi diye sonra okuldan bazı arkadaşlarımın arkadaşı olduğunu öğrendim ve şüphelerim ortadan kalktı oydu en iyi arkadaşım ama artık en iyi arkadaşım değildi o sadece eski en iyi arkadaşımdı. Dedim ya hala ara sıra arkadaş toplantılarında görüşüyoruz oda beni hatırladı mı bilmiyorum ama ben onu görünce aklıma hep çocukluğum geliyor belki de o günler çok kısa sürdüğü içi belki de o günlere geri dönmeyi çok istediğim için bilmiyorum.

0