Cevaplar

2012-11-03T23:23:52+02:00
Uzayda Buluşalım Kitabı Tanıtım Yazısı Bilgin Dede ve ikiz torunları Yıldız ile Bulut, tarihin katmanları arasında heyecanlı bir geziye çıkarlar. Bazen Evliya Çelebi yol gösterir onlara, bazen Nasreddin Hocayla buluşurlar bir köşe başında. Troyalı güzel Helen'le de kesişir yolları, Amazon Kraliçesi Smirna'yla da... Efes'te Yedi Uyurlar efsanesini de yaşarlar, Âşık Veysel'le bir ağızdan türkü de çağırırlar. Lokman Hekim'in ölümsüzlük otunu ararken bir gün, bir başka gün İnsuyu Mağarası'nda bulurlar kendilerini. Nevşehir'in yer altı kentleri gizemlerini bir bir fısıldarken onlara, Karagöz'le Hacivat gerçeği dile gelir Bursa'da. Edirne'de Mimar Sinan'la tanışırlar, Eskişehir'de Midas'la.  
5 3 5
2012-11-03T23:35:33+02:00

Zaman Yolculukları için, çok yoğun bir hafta başlamıştı. Yaz tatilinde göz ardı ettikleri tüm işleri, bitirmek zorundaydılar. Çünkü Nurten Hanımla Tuncay Bey, üç ay boyunca kaldıkları Amerika'dan dönüyorlardı.

Yıldız'la Bulut, anne babalarını çok özlemişlerdi. Bilgin dede de, kızıyla damandını yeniden göreceği için çok mutluydu. Ama bu mutluluğun da bir bedeli vardı...
(Kitabın İçinden)

2 5 2