Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-04T11:25:19+02:00

A.2. (1.kutu)KULLANILAN ARAÇ (2. kutu)**ÇME YAPAN KİŞİ
biraz yarım yamalak ama yaptım bişiler işte.... 
A.3.
fizik----biyoloji<<<kuvvet ışık ses ve iyonlaşmanın canlılara etkisi
----kimya<<<madde taneciği ve kuantum kimyanınn ilgi alanıdır
---matematik<<<fiziksel deneylerde matematiksel işlemlerl kullanılır

B.1.fizik

2.termodinamik
3.biyoloji
4.nicel-nitel
5.farklı kaynaklar
6.nitel
7.hayal-yaratıcılık
8.birim
9.hata
10.matematik


C.BÖLÜMÜ

1. DOĞRU
2.DOĞRU
3.YANLIŞ
4.
5.YANLIŞ
6.DOĞRU


D.
1.bilimsel bir bilgi insanlığa sunulmadan önce pekçok deneylerle dopruluğu kanıtlanır. bir kesinlik taşır. doğruyu gösterir. felsefe edebiyat gibi diğer bilgiler ise bie kesinlik taşımaz. deneylerle kanıtlanamaz ve doğruyu değil güzeli anlamlı kılar.

2. bence nitel ve nicel gözlemler yaparak veriler toplamadır.

3.önce problemi belirlemiş nitel ve nicel gözlemler yaparak veriler toplamışlardır. daha sora çözüm olabilecek hipotezler üretirler.hipoteezlere dayalı tahminler yaparlar. tahminleri kontrollü deneylerle yada gözlemlerle test ederler. daha sonrada hipotez sınırlı geçerlilik kanır ve model oluşturulur.

4.objektiftir. çünkü kesin doğru bilgilerdir v e deneylerle kanıtlaanır.

5.etkilenebilirler çünkü deney yaptıkları zamanın koşullarına teknolojisine göre malzeme ve benxeri kaynaklar olur. zaman geçtikçe neiçin neden ve nasıl gibi sorular sorarlar. ve araştırmalar incelemeler deneyler yaparlar.


6. bilim adamları bir problem üzerinde bir değil pekçok deney yaparlar bu yüzden farklı sonuçlar doğabilir en mantıklı geleneinanırlar ancak mantıklı düşünmek bazen doğru düşünmek anlamına gelmez. örneğin; Aristo ya göre aynı koşularda ağır cisimler hafif cisimlere göre daha hızlı düşer.

0