Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2015-06-24T12:50:31+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Abdullah bir Mısır kasabası olan Minye'de doğmuştur. Küçük yaşta babasını kaybeder.Annesi onu tek başına okutur . Onun memur olmasını istemektedir. Ortaokul son sınıftayken Tarih öğretmeniyle kavga eden Abdullah  okulu yarıda bırakıp Kahireye gider . Orda çalışmaya başlar . Ortaokul ve liseyi dısarıdan bitirip su işlerinde memur olur. Budönemde katıldığı islami konferanslar neticesinde dini hakkında birçok araştırma yapar.Belli bir süre sonra evlenir.
Bu dönemlerde arkadası ile birlikte ev sohbetleri düzenler. Bu sohbetlerin birinde evlerine olur ve Abdullah tutuklanır. Yaklaşık bir sene ceza evinde kalır. Hakkında idam kararı çıkarılır ama kralın devrilmesiyle serbest bırakılır. Bu dönemde kimsenin yardım etmediği eşi ve çocuklarına Sevde'nin ailesi bir şartla bakmayı kabul eder. Abdullahtan boşanmasını isterler. Nihayetinde istedikleri olur.
0