Merlin Entertainments London Eye (bilinen kısaltması ile London Eye ya da Millenium Jant olarak da bilinir), 135 metre yükseklikte, Avrupa'da bilinen en yüksek dönme dolaptır. Birleşik Krallık'ın en popüler turistik mekanı olmak üzere yılda üç milyona yakın turist ziyaret eder. Tasarımını mimarlar, David Marks, Julia Barfield, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk, Steven Chiltonve Nic Bailey tarafından yapılmıştır.


Anlamlı bir çeviri yapabilirmisiniz?çok acil ( ve internetten yapmaya çalışmazsanız sevinirim,yoksa yarım yamalak oluyor.)

1

Cevaplar

2015-11-23T20:14:49+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.

merlin entertainments london eye, other name london eye or millenium jant. it's high 135 meters and it's the most highest Ferris wheel in europ. and it's the most popular touristy place in united kingdom. london eye is visited by 3 million tourists per a year.it design by David Marks, Julia Barfield, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk, Steven Chiltonve Nic Bailey.
0