Jason is a university student and he decides to participate in a Youth Exchange Programme. He makes some researches on the Net and finds a genuine idea for his project. At first, he must find some friends to work with as a group. The group need to be hard working and open-minded. The members of the group needn’t speak several languages but they should know English. Also, they must be free to travel abroad and they shouldn’t have any illnesses. Now, they are working together. They have to fill in the application form and they musn’t be late for the deadline. After the approval of the project, they can get a big amount of the budget. So, they don’t have to spend their own money fort he Exchange.

2

Cevaplar

2012-11-04T16:15:15+02:00

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

0
2012-11-04T16:16:10+02:00

Jason bir üniversite öğrencisi ve bir Gençlik Değişimi Programı katılmaya karar verir. O net üzerinde bazı araştırmalar yapar ve onun projesi için gerçek bir fikir bulur. İlk başta, o bazı arkadaşlar bir grup olarak çalışmak bulmalısınız. Grup çalışkan ve açık fikirli olmak gerekir. Grup üyeleri çeşitli dillerde konuşuyoruz değil gerek ama onlar İngilizce bilmeli. Ayrıca, yurtdışına seyahat için ücretsiz olmalı ve herhangi bir hastalık olmaması. Şimdi, birlikte çalışıyoruz. Onlar başvuru formunu doldurmak zorunda ve onlar tarihine geç olmamalıdır. Projenin onaylanmasından sonra, onlar bütçesinin büyük miktarda alabilirsiniz. Yani, onlar o Satım kendi paralarını kale harcamak zorunda değilsiniz.

1 5 1