Cevaplar

2012-11-04T16:45:23+02:00

Nüfus:404,048

En iyi sezonlar:ocak şubat amrt nisan mayıs eylül ekim kasım aralık

İklim:tropikal iklim

Florida eyaletinin öenmli kentlerinden Miami,Latin amerikaya geçiş kapısı olarak bilinen sihirli bir kenttir.Miami, gelirinin büyük bölümünü turizmden elde etmektedir.

Miami'de Turizm

''Güneş Eyaleti'' olarak adlandırılan Florida'nın en ünlü sahil kenti Miami'dir. Tatilcilerin hayalindeki tatil beldesi harika plajlara, eğlence ve dinlence tesislerine sahiptir. Miami uluslararası alışveriş ve ticaret merkezidir. Bu sebeple de birçok ülkeden gelmiş insanlarin kültürlerinin kaynaşmasından oluşmuş renkli bir kimliğe sahiptir.

South Beach
Onlarca restoran, gece kulübü, seçkin alışveriş magazaları ünlü South Beach'e komşudur. Tabiî ki South Beach demek güneş, kum ve okyanus demektir.

Venetian Havuzu 
Ünlü Venetian yüzme havuzunu ziyaret edin. Buradaki Mükemmel mimariye hayran kalacaksınız. Venetian yüzme havuzunu Dünya'nın en güzel havuzu unvanına sahiptir.

Coğrafya ve İklim

Kentin büyük bir bölümü Biscayne Körfezinde uzanmaktadır. Miami Beach ve South Beach bu bölgede yer almaktadır.Florida'nın gözbebeği Miami tropik bir iklime sahiptir. Ilık, nemli ve bol yağıslıdır. Genellikle yaz aylarında sıcaklık 21 derecenin altına düşmez.

Miami Kültürü

Küçük Havana

Küçük Havana'yı keşfedin, Miami'de yer alan bölge için % 100 Küba havasındadır. Burada birçok farklı kültüre ait gecelerin düzenlendiği bir yerdir. Miami'de hâkim olan dil İngilizce olsa da, İspanyolca ve Haiti Kreolü dilleri de yaygındır.

Miami'de Spor

Miami'de birçok dalda spor yapabilme imkanına sahip olacaksınız. Amerikan futbolu, futbol, basketbol, golf, binicilik ve her türlü su sporunu bulabilirsiniz. Tabiî ki Miami'ye kadar gelipte sörf yapmayı denemeyi unutmayın.

Miami'de Alışveriş

Miami'de alışveriş yapmak istiyorsanız alışverişe başlayacağınız yer kesinlikle South Beach olmalıdır. Lincoln caddesi, Ocean Drive ve Washington Bulvarı Miami'deki diğer önemli alışveriş merkezleridir.

Miami, Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Atlas Okyanusu kıyısında bir kıyı kentidir. En gelişmiş sektör turizm sektörüdür.

Miami'de yaklaşık 5.000 Türk yaşamaktadır. Halkın %66,75'i İspanyolca konuşur. Bunun en büyük sebebi ise burada yaşayan halkın çoğu çevre ada ülkelerinden geldiklerindendir. Ama 2008 verilerine İspanyolca konuşan azınlık arttıkça anadilleri İngilizce olanlar işlerinin yürütülmesinde büyük zorluklar çektiklerini dile getirmişlerdir.Hatta en Önemli Televizyon kanalı ise Telemundo'dur. Hispanik dizi sektörü Amerika Birleşik Devletleri'nde büyük sektöre ve desteğe sahiptir. Dünyaca ünlü Latin (hispanik) dizilerinin bir bölümü Amerikan kökenli Telemundo tarafından uyarlanır ve bu eyalette çekilir. 9.SINIFTA KENDİM HAZIRLAMIŞTIM :)

2 3 2
2012-11-04T16:45:37+02:00

istanbul : 

Istanbul, Turkey's most populous, the most important city of the economic and cultural point of view. [2] [3] [4]
City, the 34 decades with economic size, according to the order made by taking into consideration the municipality in terms of population in Europe, after Moscow, comes in second place. [5] [6]
Istanbul is Turkey's northwest, along the shores of Marmara and the Bosphorus, the Golden Horn has been established so as to surround. [7] Intercontinental Istanbul is a city in Europe or the Rumeli Shore of the European side of the section, while the Asian part is called Anatolia Side or Asian Side . For the first three sides of the Sea of Marmara, the Bosphorus and the Golden Horn in Istanbul's western border was established on a peninsula surrounded by Istanbul City Walls, respectively. Further to the west at a time advanced to the process of growth and development with the construction of the walls of the city expanded 4 times [8] There are 39 district. [9] Within its borders with the metropolitan municipality has a total of 40 municipalities.
One of the world's oldest cities, Istanbul, MS 330-395 between the Roman Empire, 395-1204 and 1261 to 1453 between the Eastern Roman Empire, from 1204 to 1261 between the Latin Empire, and finally from 1453 to 1922 made the capital of the Ottoman Empire between the years. [10] In addition, the Caliphate of the Ottoman Empire to the occurrence 1517, abolished until 1924, Istanbul was the center of Sunni Islam. [11]

6 4 6