Cevaplar

2012-11-04T21:30:57+02:00

İlk etapta 11’i Dikmen, 11’de İskele olmak üzere toplam 22 av korucusu görev yapacak.

Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, TAK’a yaptığı açıklamada, ülkede tuzak kurularak yaban hayvanı yakalama faaliyetlerinin çok ciddi boyutlarda olduğunu belirtti ve hedeflerinin; kaçak avı engellemek olduğunu söyledi.

Av korucularının iki ay zarfında göreve başlayacağını kaydeden Tayfunlu, söz konusu av korucularının dürbün, fotoğraf makinesi ve polisle anında temas kurmak için telsizle donanımlı olacaklarını kaydetti.

Tayfunlu, yaban hayatı koruma amacı güden projeleri çerçevesinde ilçe polis müdürlerine ziyaretler başlattıklarını, dün ise kaçak avın en çok yapıldığı İskele Polis Müdürü Ahmet Zaim’i ziyaret ettiklerini kaydetti.

Tayfunlu, Zaim’e gerçekleştirdikleri ziyarette amaçlarının; özellikle kaçak av olmak üzere yaban hayatın korunması alanlında polise yardımcı olmak olduğunu ifade ettiklerini belirtti.

Görüşmede İskele bölgesi ve Karpaz’ın en geniş avlaklara sahip olan bölge olduğundan en çok kaçak avın bu bölgede yer aldığını aktaran Tayfunlu, İskele polisi ile geçmişte var olan iyi işbirliğinin av korucularının faaliyete geçmesi ile de devam etmesi temennisinde bulundu.

1 1 1
2012-11-04T21:31:31+02:00

TBMM tarafından bir yasa çıkarılabilir mesela ama avcılık güzeldir yaaa

1 3 1