A 55 meter tower providing a panoramic view of the old town, Galata Kulesi was built by the Genoese as part of the defense wall surrounding their district of Galata directly opposite Byzantium (Constantinopolis). The Genoese used to trade with the Byzantines and the tower was used for the surveillance of the Harbor in the Golden Horn. After the conquest of Constantinople by Mehmet II it served to detect fires in the city. The tower now houses a restaurant and a night club. Today there is an elevator but there are still three more floors to climb by stairs to get on the panoramic terrace. It’s open from early morning until late at night everyday. şöyle bir metin yazdım arkadaşlar ama iyi mi çevrilmiş bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

2

Cevaplar

2012-11-05T18:56:38+02:00

Eski şehrin panoramik manzarasını sunan bir 55 metrelik kule, Galata Kulesi Galata karşısında Bizans'ın (Konstantinopolis) kendi ilçe çevresindeki savunma duvarının parçası olarak Cenevizliler tarafından inşa edilmiştir.Bizanslılar ve kule ile ticaret için kullanılan Ceneviz Haliç'te Harbor gözetimi için kullanılmıştır. Mehmet II tarafından fethinden sonra şehirde yangınlar algılamak için görev yaptı.Kule şimdi bir restoran ve gece kulübü vardır. Bugün orada bir Asansör ancak panoramik terasta almak için merdivenleri tırmanmaya fazla üç katlı hala vardır. Hergün gece geç saatlere kadar erken sabah açık.

0
2012-11-05T21:54:05+02:00

Eski şehrin panoramik manzarasını sunan 55 metrelik kule, Galata Kulesi Galata karşısında Bizans'ın (Konstantinopolis) kendi ilçe çevresindeki savunma duvarının parçası olarak Cenevizliler tarafından inşa edilmiştir.Bizanslılar ve kule ile ticaret için kullanılan Ceneviz Haliç'te Harbor gözetimi için kullanılmıştır. Mehmet II tarafından fethinden sonra şehirde yangınlar algılamak için görev yaptı.Kule şimdi bir restoran ve gece kulübü vardır. Bugün orada bir Asansör ancak panoramik terasta almak için merdivenleri tırmanmaya fazla üç katlı hala vardır. Hergün gece geç saatlere kadar erken sabah açık. Söyle BIR metin yazdım arkadaşlar AMA Iyi mil çevrilmiş bilmiyorum Yardımcı Olur musunuz?

0