Cevaplar

2015-11-27T21:38:11+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba

Atatürk kımsenın bu dünyada bulamayacağı bir liderdi..Her devlet her millet onun gibi bir liderı olması için dua ederdi..O bizler için elınden ne geldıyse sonuna kadar yaptı hatta fazlasını bile yaptı..

O bizlerın rahatlığı için cumhurıyetı getırdı halıfeliği ve saltanatı kaldırdı eğer o bunları yapmasaydı belkı biz şuan kı kadar rahat heraket edemezdık..O eşitlık için herkesın aynı değerde olduğunu göstermek için halkçılık ilkesını getırdı..eğer bu ilke olmasaydı kadınlar hala eziliyor ve hakları ellerınden alınıyor olurdu..Eğer ınkılapçılık olmasaydı ülkemız bu kadar gelişemezdı belkıde Türkiye denılen bir kavram olmayacaktı.. 

İŞte Atatürk bizi her manada seven ve değer veren bir Dahıydı ..O aslında ölmesı çünkü efsanevi bir insan asla ölmez sadece bedenı toprak altındadır ama adı hala anılıyordur.

İyi Çalışmalar..36 4 36