Cevaplar

2012-11-08T15:07:48+02:00

Komşuluk neden önemlidir?Bunun en önemli örneğini atasözleri ve hadisler verir.Komşu komşunun külüne muhtaçtı veya ev alma komşu al gibi sözcüklerle açıklanabilir.

Komşuluk çok değerli bir şeydir.Bu değerlerin farkına varıyorduk ama varıyorduk.Eskiden bir yiyecek aldığımızda komşumuzla paylaşırdık.Şimdi ise bu değer çok nadir olarak görülebiliyor.Bu kötü bir durumdur.Artık aldığımız bir şeyi değil komşumuzla paylaşmak,evdekilerle bile zor paylaşıyoruz.Bu bizim cimriliğimizi ortaya çıkarıyor.Dış dünyada Türkiye’nin en yardımlaşıcı ülke olmasına rağmen iç dünyamızda cimriliğimiz ön plana çıkıyor. Allah’a ve ahiret gününe iman eden kimse, komşusuna iyilik etsin hadisiyle anlayabiliyoruz.Eskiden komşuyla çok vakit geçirirdik şimdi ise mӑlesef günde nadiren kapılarını çalıyoruz ya da hiç çalmıyoruz.

Kısaca artık komşularımızın değerini çok bilmiyoruz ve üstüne üstlük bu değerleri korumuyoruz.

1 5 1
2012-11-08T15:26:41+02:00

 KÜLÜNE MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KOMŞULARIMIZ
    Komşuluk neden önemlidir?Bunun en önemli örneğini atasözleri ve hadisler verir.Komşu komşunun külüne muhtaçtı veya ev alma komşu al gibi sözcüklerle açıklanabilir.

     Komşuluk çok değerli bir şeydir.Bu değerlerin farkına varıyorduk ama varıyorduk.Eskiden bir yiyecek aldığımızda komşumuzla paylaşırdık.Şimdi ise bu değer çok nadir olarak görülebiliyor.Bu kötü bir durumdur.Artık aldığımız bir şeyi değil komşumuzla paylaşmak,evdekilerle bile zor paylaşıyoruz.Bu bizim cimriliğimizi ortaya çıkarıyor.Dış dünyada Türkiye’nin en yardımlaşıcı ülke olmasına rağmen iç dünyamızda cimriliğimiz ön plana çıkıyor. Allah’a ve ahiret gününe iman eden kimse, komşusuna iyilik etsin hadisiyle anlayabiliyoruz.Eskiden komşuyla çok vakit geçirirdik şimdi ise mӑlesef  günde nadiren kapılarını çalıyoruz ya da hiç çalmıyoruz.

     Kısaca artık komşularımızın değerini çok bilmiyoruz ve üstüne üstlük bu değerleri korumuyoruz

0