Cevaplar

2012-11-08T20:22:38+02:00
TURİZM dinlenmek eğlenmek görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan geziler ve bir ülkeye veya bir bölgeye gezmen çekmek için alınan ekonomik kültürel teknik önlemlerin yapılan çalışmaların tümüdür. Turistik gezi insanların sadece bir yerden bir yere gitmesi değil kültürel ekonomik ve toplumsal olarak da iletişim içinde olmalarıdır. Turizm sayesinde insanlar hem diğer ülkelerin hem de kendi ülkelerinde yaşadıkları bölgenin dışında ki güzelliklerin yanısırageçmişte yaşamış olan insanların bırakmış oldukları kültürel mirasın farkına vararakgelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir Dünya bırakmanın gerekliliğine inanmış olarak hayata bakışları değişir.Turistler gittikleri ülke ya da bölgede gördükleri yerler karşılığında para kazandırırlar. Yani turizm ziyaret edilen ülke ve bölgenin ekonomisine de büyük katkı sağlar. Turizm açısından ülkeye en çok Antalya ve Bodrum para kazandırır.


BANKACILIK ortaçağda Vatikana bağlı kiliselerin kutsal topraklara yapılan seyehatlerde hacı adaylarının kıymetli eşyalarını korumak amacı ile zamanın ihtiyaçları gereğince doğmuş kuruluşlardır. Bankacılığın başlangıcı konusunda çeşitli görüşler vardır. Bunlardan biri insanların uzak yerlere seyahate giderlerken para ve değerli madenlerini güvenli olduğu düşüncesiyle kilise papazına emanet etmeleriyle başladığıdır. Bu şekilde biriken paralardan zaman zaman ihtiyaç sahiplerine papazlar tarafından ödünç verilmesi suretiyle geliştiği rivayet edilir. Uzak bir şehre ticari iş için giden bir tacirin gittiği yerde kendini tanıtabilmek için kendi şehrindeki tanınmış önemli güvenilir bir kişiden mektup alması da bankacılık hizmetlerinden "teminat mektubu"'nun ortaya çıkışının başlangıcı olduğu söylenir.

İstanbul'da ilk banka 1845 yılında  İstanbul Bankası adıyla kurulmuş ve birçok Batılı kurum gibi gün geçtikçe yaygınlaşmıştır.ULAŞTIRMA Muharebe hizmet destek grubunda bir sınıftır. Amacı her türlü taşımacılığı (personel mühimmat ikmal akaryakıt vb.) tabur tugay vb. ağırlıklar bölgesinden alarak cephe gerisinde lojistik merkezine götürmektir.


Ulaştırma günümüzün popüler iş alanlarından birisi haline gelmiştir. Bu yönde eğitim veren okulların sayısı oldukça artmıştır. İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu bunların en önemlilerindendir.

Ulaştırma her türlü ürün veya hizmetin; çeşitli iletim taşıma nakliye araçları yardımıyla üretildiği ilk noktadan ihtiyaç duyulan son noktaya kadar taşınması faaliyeti olarak tanımlanabilir.

Sayısal Yöntemler içinde yer alan ulaştırma problemleri de ulaştırma konusu altında incelenebilir. Ulaştırma modelleri doğrusal programlama özel bir durumudur. Çeşitli kaynaklardan belirli hedef noktalara kısıtlar altında en iyi taşıma maliyetini verecek olan atamayı bulmaya çalışır ulaştırma modeli. VAM Vogel atlama taşı kuzey batı köşesi gibi yöntemlerin birlikte kullanılarak çözüm oluşturulmaya çalışıldığı ulaştırma modelleri ayrıca sezgisel yaklaşımlar ile de çözülebilir. Ulaştırma konusunda çok fazla sayıda Optimizasyon tekniği geliştirilmeye çalışılmaktadır.* Öğretmenlik
Öğretmen en genel tanımıyla öğrenmeye rehberlik eden kişidir. Bu süreçte öğretmenin önemli sorumlulukları büyük fedakarlıkları vardır. Öğretme evrensel bir uğraştır. Yaşadığımız çevrede her an ana baba çocuklarınausta çırağınaöğretmenler öğrencilerine sürekli bir şeyler öğretirler. 


3) İnsanlara hizmet mi sunuluyor? Eğer cevap EVET ise bu iş dalı Üçüncül Ekonomik Faaliyet'ler içerisinde yer alır.

işte yukarıdaki sorunun cevabını veren her meslek hizmet sektörüne girer. alıntı,  
0