Kuralların hayatımızdaki önemini basit bir örnek ile anlatmak istiyorum:
Trafik kurallarına hepimizin zorunlu olarak uyması gerekir. Uymamamız halinde başımıza gelecek olanlar da bellidir. Ya hayatımızı kaybederiz, ya sakat kalırız, ya hastanelerde sürünürüz, ya da aracımız hasar görür. Yakınlarımızın üzülmeleri de ayrı bir sıkıntıdır.Kısacası, trafik kurallarını uymayı önemsemeyen insanlar, başlarına gelecek olanları da kabullenmek zorundadırlar.

Cevaplar

2013-10-17T15:08:58+03:00
Eğer trafik olmasaydı biz hep kaza hep kaza can güvenliğimiz elden giderdi

1 5 1
bu ,şteeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D
yhaaaa:D
Kuralların hayatımızdaki önemini basit bir örnek ile anlatmak istiyorum:
Trafik kurallarına hepimizin zorunlu olarak uyması gerekir. Uymamamız halinde başımıza gelecek olanlar da bellidir. Ya hayatımızı kaybederiz, ya sakat kalırız, ya hastanelerde sürünürüz, ya da aracımız hasar görür. Yakınlarımızın üzülmeleri de ayrı bir sıkıntıdır. Kısacası, trafik kurallarını uygulamayı önemsemeyen insanlar, başlarına gelecek olanları da kabullenmek zorundadırlar.
2013-10-17T15:10:29+03:00
Trafik kurallarına hepimizin zorunlu olarak uyması gerekir. Uymamamız halinde başımıza gelecek olanlar da bellidir. Ya hayatımızı kaybederiz, ya sakat kalırız, ya hastanelerde sürünürüz, ya da aracımız hasar görür. Yakınlarımızın üzülmeleri de ayrı bir sıkıntıdır. 

Kısacası, trafik kurallarını uygulamayı önemsemeyen insanlar, başlarına gelecek olanları da kabullenmek zorundadırlar. Sonradan ağlamanın, pişmanlık duymanın hiç kimseye yararı yoktur. İşin en acı tarafı, kurallara uymayan insanların, kurallara uyan insanlara verdiği tahribatlardır. Bu tahribatı vermeye veya neden olmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.
0