Cevaplar

2012-11-11T16:28:56+02:00

Lady violette akşam karanlığında sherwood ormanında yolculuk yapmaktaydı. Yanında koruyucuları vardı. Birden yaşlı koruyucu ted’in atı şaha kalktı. Hemen atını sakinleştirdi. Yeşil, uzun bir ok yere saplandı.herkes telaş içindeydi, ne olup bittiğini kimse anlayamadı. Oku atan Küçük jean violette’ye korkmamalarını söyledi. Çünkü onları durdurmalarının sebebi gece yarısı ormanın çok tehlikeli olmasıydı. Bu yüzden onları yemeğe davet edeceklerdi. Violette ilk önce bu isteği reddetti. Fakat sonra çaresiz kabul etti. Güzel bir yemek yediler ve sonra uyudular.

Ertesi sabah hemen yola çıktılar. İki üç hafta geçmişti. Sir walter lady gwendoline’ye robin hood’un geleceğini hatırlattı. Hazırlıklar yapıldı. Şatoya doğru bir ok atıldı. Oku görünce herkes Robin’in geldiğini anladı. Robin hood’un geldiğini öğrenince herkes salona indi. Hep beraber yemeğe oturdular. Bu arada şatonun etrafında ruffolk dolanıyordu. Ruffolk, sir walter’ın kızı violette ile evlenip, kral olmak istiyordu. Bu yüzden altın bir kolyeyi sir walter’in eşine verecekti. Ruffolk’un şatoya girdiğini sir walter’a haber verdiler. Robin Hood’la Ruffolk’un aynı yerde olması hiç iyi değildi. İkisi içinde baya zorlu bir gece olmuştu.http://www.kitap.kalemguzeli.net/

Ertesi sabah robin acil bir haber almıştı. Bir genç kız ölüm tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Bu yüzden şatodan ayrılmalıydı. Herkesten özür dileyip şatodan ayrıldı. Kasabadakiler ellerinde taşlarla racher’in dükkânının kapısına dayanmış. Çünkü racher’in büyücülük yaptığına inanıyorlardı. Polisler bu haberi öğrenir öğrenmez, racher’i kapkaranlık bir hücreye attılar. Ama Robin onu kurtaracaktı. Hemen harekete geçti. Hücreye küçük bir yerden ışık giriyordu. Orayı kullanarak, kendi geçebileceği bir delik yaptı. Nihayet yakalanmadan racher’i kurtarmıştı. Artık Racher yaşlı babasıyla birlikte şen çılgınların yanında kalıyordu. Nikâh hazırlıkları başlamıştı. Ormanın girişinde büyük bir topluluk vardı. Başrahip gelmişti. Herkes oraya gitti. Fakat ruffolk hayal kırıklığına uğramıştı. Çünkü başrahip çok yaşlıydı. Zaten bu yaşlı rahip başrahip değildi. Mektubunda bu nikâha çok önem verdiğini belirten başrahip, törenin yapılacağı jorvaulx’a hep birlikte gidileceğini yazıyordu. Başrahibin söylediklerine her zaman uyulurdu. Bu yüzden ertesi gün yola çıkacaklardı. sir walter akşam için büyük bir yemek düzenleneceğini söyledi rahip ulric çok üzgün olduğunu, yarın yolculuk olacağı için dinlenmeleri gerektiğini söyledi. Odalarına çıktıklarında hemen takma bıyıklarını çıkardılar. Robin hood rahip ulric kılığına girmişti. Arkadaşları da onun koruyucuları kılığına girmişti. Ertesi gün yola çıktılar.

yolda giderken karşılarına bir köpek çıkmıştı. Ruffolk öyle acımasız biriydi ki bu köpeği asmalarını söyledi. Bunu duyunca lady violette ruffolk’u hiç sevmemeye başladı. Hava iyice kararmıştı herkes çok yorgundu. Bir yerde dinlenmeye karar verdiler. İleride bir tane han olduğunu gördüler ve orada yemek yediler. Yemekten sonra, Violette, ruffolk ve rahip ulric dışında herkes uyuyordu. Ruffolk bu duruma çok öfkelendi. Bir an önce nikâhın yapılmasını istiyordu. Bu yüzden lady violetteye diğerleri olmadanda nikâh kıyabileceklerini söyledi. Sürükleyerek violette’yi handan çıkarmaya çalışıyordu. Birden Robin Hood seslendi. Kavga etmeye başladılar. Robin hood’un koruyucuları da ona yardım ediyorlardı. Violette bu arada kaçmıştı. Gittikçe handan uzaklaştı. Robin hood ruffolk’a bu kadar cezanın yettiğini düşünerek hemen violetteyi bulmalarını istedi. Hava iyice kararmıştı. Violette çok korkuyordu. Sanki ormandan sesler geliyordu. Sonunda biriyle karşılaştı. Ona yardım etmesini istedi, içi çok rahatlamıştı. Violette bilmese de bu yaşlı adam İngiltere kralıydı. Yaşlı adam onu çok güvendiği birine götüreceğini söyledi.http://www.kitap.kalemguzeli.net/

Robin hood ve şen çılgınların yaşadığı yerdi orası. Robin hood violettenin bulunduğuna çok sevindi. Robin’in yanında sir walter, quentin, rahip tuck, lady gwendoline de vardı. Violettenin annesi ve babası çok üzgündü. Çünkü kızlarını elleriyle ruffolk gibi kötü birine vereceklerdi. Violetteyi çok seven biri onun tam yakınındaydı. Bu kişi quentindi. Robin ‘in mutluluk dolu gözleri uzaklara dalmıştı. Sanki İngiltere kralının ağaçların arasından gidişini sanki tekrar görür gibiydi.

4 4 4
2012-11-11T16:29:02+02:00

Uzun zamandır yazı yazmaya ara vermiştim. Yine sizlerle birlikteyim. Tanıtacağım kitabı çoğu kişi biliyordur.

Kitabın adı: Robin Hood
Kitabın konusu: Macera
Kitabın sayfası: 94
Kitabın yazarı: Howard Pyle

Sherwood Ormanı, Onüçüncü yüzyılda cenneti andıran bir ormandır. Ağaçlar o kadar sıktı ki güneşin en parlak olduğu sıralarda bile, ağaçların dibine hiç ışık düşmüyordu.

Ormanın gölgeli yolunda ilerleyen genç ve yakışıklı adamı farkedebilmek için duyarlı gözler olması gerekir. Genç adamın elinde uzun bir yay ve diğer elinde tam on ok vardı.

Karşıdan gelen bir kadın gördü. Kadının gözleri yaşlıydı.

Genç adam: "Merhaba" ardından "Bir derdiniz mi var? Size yardımcı olabilir miyim?" dedi.

Kadın: "Sağolun. Robin Hood'u arıyorum."

Genç adam: "Robin Hood mu? Ne yapacaksınız onu?"

Kadın: "Robin Hood yoksul, dertli kişilere yardım ettiğini duydum. Nerede olduğunu biliyor musun?"

Genç adam: "Evet. Tam karşınızda. Robin Hood benim."

Robin Hood kadına yardım etti.

Robin Hood'un amacı zalim ve bencil olan Nottingham Valisi'ni yola getirmekti.

Robin Hood Nottingham Valisi'nin çok sayıda askeri olduğunu biliyordu. İyi ve yaman dövüşcü aramak için yola çıktı.

Küçük John, Keşiş Tuck, Marian Kız, Alan-A-Dale, Bacaksız isimli birçok yaman dövüşcü buldu ve grubuna aldı. Onlara yay, ok ve yeşil giysi verdi.

Yeteri kadar askeri oldu. Plan yapıp Nottingham Valisi'ne saldıracaklardı. Günü belirlediler. Gün geldi çattı, saldırdılar. Vali bütün askerlerini kaybetti.

Sonra İngiltere Kralı Richard Haçlı Seferi'nden geri döndü ve İngiltere'nin bolluk, huzur ve mutluluk dolu günleri yeniden başladı.

2 5 2