Cevaplar

2012-11-11T18:47:41+02:00

bir amerikan atasözü.. aslında "amerika'nın atası mı var ki, atasözü olsun" diyebilirsiniz ama burada ilgililerini ilgilendiren, nereye ait olduğu değil, neyi anlattığıdır. 
hayatını özgürlükleriyle başbaşa, kısacık dünya hayatının bütün zevklerine kendini adamakla, bazen ölümden korkup içmekle, bazen hesabını vermeyeceğini umarak(ya da kendine göre bilerek) seks yaparak gerçirmekle, bazen inanan insanlara en ağır hakaretleri ederek mutlu olmakla vs. geçiren ateistin, düşmekte olan uçakta olsun, batmakta olan gemide olsun ya da uçurumdan yuvarlanan aracında olsun, "tanrım yardım et" diyeceği ya da en azından kalbinden geçireceği aşikarkere aşikardır. 
şu sakin, tedbirli hallerde "ben demem" diyen ateistler elbette olacaktır. ama bu söylem, rahatlığın ve güvenli durumun verdiği bir rahatlıktır.
burada illa diyeceksiniz, çaresiz kalacaksınız vs. deyip de, ateistleri kızdırmak ve diyecekleri zamanlarda sırf "kuantum da fizik mi be denen densiz, diyeceksin demişti. ona inat demeyeceğim" gibi bir psikozla dememelerini istemem..

0
2012-11-11T18:47:44+02:00

anlamı şu ateıstler sonunu kotu gorduğu işe gırmez

0