Cevaplar

2012-11-12T18:59:40+02:00
Evrenin yasalarının temel işlevi şudurBu yasaların temel işlevi evrendeki düzeninin korunması ve sürekli olmasını sağlamaktır. Evrendeki bütün olaylar bu yasalara göre hareket eder.

1 5 1
2012-11-12T19:01:45+02:00
 

'Evrensel yasalara uyum içinde yaşamakla mutlu, huzurlu bir yaşamı yakalayabilme şansına sahip olabileceğimizi hiç düşündünüzmü? Dan millmanın kitabını okumadan önce bu konuda hiç bir fikrim yoktu. Hayatımda bir dönüş yapmama neden olan bu kitap benim için her zaman yanımda bulundurduğum rehber oldu.

Nasıl yerçekimi yasasına karşı koymaya çalışan bir insan bundan zarar görürsei kendi doğamızın tabi olduğu evrensel yasalara karşı koyarak yaşamını sürdüren kişi de eylemlerinin bedelini mutsuzlukla, huzursuzlukla, doyumsuzlukla öder; maddi her türlü imkana sahip olsa bile.

Yasalara inansak da inanmasak da sonuçlarından kaçamayız. Tıpkı yerçekimine inanmasak da sonuçlarından kaçamayacağımız gibi.' diyor yazar kitabında.
Nedir bu yasalar?

Denge yasası: Orta yolu bulmak. Dengelerimizi korumak
Seçimler yasası: Gücümüze yeniden sahip çıkmak. Daima seçeneklerimiz olduğunu bilmek.
Süreç yasası: Hayatı adım adım yaşamak
Şimdi yasası: Anda yaşamak, anı yakalamakve şimdinin farkında olmak.
Şefkat yasası: İnsanlığımızın uyanışı, şefkatli yaklaşabilmek.
Güven yasası: Ruha güvenmek, olan her ne ise sana hizmet ettiğini bilmek.
Beklenti yasası: Realitemizi genişletmek.
Onur yasası: Gerçek doğrularımızı yaşamak, riyakarlıktan vazgeçmek.
Eylem yasası: Yaşamı uygulamak.
Değişim yasası: Doğanın müziğiyle dans etmek.
Teslimiyet yasası: Yüksek iradeyi jkucaklamak.
Bütünlük yasası: Bağlantımızı hatırlamak.

Genelde çoğumuzun bildiği yasalar olmasına rağmen yazar farklı bir bakış açısı sunmuş. Sanki bunları biliyormuşum fakat unutmuşum gibi hissettim. Bazılarını anlamakta güçlük çektim. Özellikle teslimiyet yasası, ulaşmak istediğiniz amaçı elinizden gelen herşeyi yaptıktan sonra hala sahip olamıyorsanız bırakın teslim olun diyor. Fakat bunun pasif bir boyun eğme olmadığınıher zorluğa ruhsal bir gelişim ve genişleyen bir farkındalık olarak bakabilmek olduğunu ifade ediyor. Biraz zor gibi geliyor ama uygulanamaz değil.

Harika bir zamanlamayla kitap hayatıma girdi. Yasaların hepsini uygulayabileçekmiyim bilmiyorum ama uygulamayı gerçekten istiyorum. İstemek ve inanmakta başarının yarısıdır.

0