Cevaplar

2012-09-27T17:15:04+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.

Her bireyin hayatında hayaller elbette vardır . Tarihten günümüzede eminim hep var olmuştur. Ancak şu da bir gerçektir ki hayal kelimesi bizim çoğrafyamızda daha çok sanat alanında, daha da açacak olursak şiir dalında hoş karşılanan ve beğenilen bir sözçük olmuştur.

Aile büyüklerimiz ve sosyal yaşantımızda yer alan ve yaşca bizlerden büyük olan insanların sürekli bizlere tembihlediği bir fikir vardır ki bu da “hayaller sadece hayatı ciddiye almayanların kandırmalarıdır.”
Doğrumur ? Tabi ki de hayır.

Bu söylemin sebebi büyüklerimizin yaşadığı olumsuz hayatın bize karşı korumacılık iç güdüsünden başka bir şey değildir. Hayaller aslında insanı geleceğe taşıyacak olan adımların karar veriliş anıdır.
Eğitim hayatımızın ilk yıllarında sürekli hepimizin karşılaştığı bir soru “ büyüyünce ne olacaksın?”
ve verilen cevaplar tek kalıptan çıkmış gibi aynı olan öğretmen, doktor, polis, vs. Garanti gözüyle bakılan sınırları olan ve kalıpları çizilmiş meslekler olmuştur. Bunların dışında söylenen meslek grupları insanlar tarafından alaycı bir yaklaşımla olumsuz telkinler doğurmuştur.
7 4 7