Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-13T19:35:35+02:00

kontrol tuşu=ctrl anlamadım soruyu :)))))))))))))

1 1 1
En İyi Cevap!
2012-11-13T19:57:59+02:00

Mouseniz ile{klik + sürükle metodu . ) yani ;  şimdi Mouse' unuzun yer gösterim okunu buraya getirip sol tuşunu tıklayın : ) parmağınızı tuştan kaldırmadan mause'nizi;  işlem yapmak istediğiniz satır veya satırların üzerinde sürükleyerek (örnek için bir sonraki başlığın, başına kadar devam lütfen : )) sayfanın tamamında değil sadece seçtiğiniz alanlarda işlem yapabilirsiniz : ) Alt fonu koyu mavi renge dönüşen alanlarda.. yani . )  Buralardaki işlemleriniz kastedilmiştir : )

CTRL A :  CTRL tuşu ile A harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ;  ekranda göreceğiniz tüm maviye dönüşe alanları.. ki , bunlar; satır , resim,  yazı , tema ve şablon veya kutucuklar olabilir... sayfa ya da satırdaki dokümantasyonun topunu birden : ) ctrl işlemlerinde kullanımınıza amade hale getirmiş olursunuz . )

CTRL B : CTRL tuşu ile B harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) Sık kullanılanları düzenle panelinize ulaşırsınız

CTRL C : CTRL tuşu ile C harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ekranda gördüğünüz tüm maviye dönüşe alanları ki.. bunlar; satır , resim,  yazı , tema ve şablon ve kutucuklar olabilir...yani ! mause'unuzu kullanarak {klik + sürükle metodu ile sayfa ya da satırda seçilmiş kısmi alanın}veyahut  CTRL A tuşu ile {sayfa ya da satırın tamamının}  topunu birden :D  bilgisayarın geçici hafızasına kopyalamış olursunuz : ) = mause sağ tuş;copy . )

CTRL D : CTRL tuşu ile D harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) bulunduğunuz sayfayı sık kullanılanlarınıza yani yer imlerinize ekleyebilirsiniz

CTRL F : CTRL tuşu ile F harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) mesela uzunca bir sayfadasınız ve aradığınız bir kelime ya da cümle bu sayfanın neresinde gel de bul şimdi.. diye kara kara düşünmeyin : ) çıkan satıra ;aradığınızı yazın eğer o sayfa içinde aradığınız kelime bulunmakta ise size o satırı gösterecektir. { aradığınız satır o da değilse gene üzülmeyin . ) sonrakini bul - öncekini bul seçeneklerini kullanın : }

CTRL G : CTRL tuşu ile G harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) İlginç bir kısa yol : )) not defterinde bulunduğunuz satırı size gösterir, sayfa düzenleyicinizde de satır bir sağa : )) tekrar ctrl g : )) satır tekrar eski yerine..

CTRL H : CTRL tuşu ile H harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) Bilgisayarınızdaki sayfa gezintileri geçmişinize ulaşırsınız

CTRL I : CTRL tuşu ile I harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) Sık kullanılanlar listenize ulaşırsınız

CTRL K : CTRL tuşu ile K harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) Aynı tarayıcı panelinde ,başka bir sekmede bulunduğunuz sayfa açılır

CTRL N : CTRL tuşu ile N harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) başka bir sayfada,  yeni bir tarayıcı satırı açarsınız

CTRL O : CTRL tuşu ile O tuşuna aynı anda basarsanız ; ) Açılan kutucuğa bir belgenin internet adresini yazın, internet explorer sizin için açacaktır.

CTRL P : CTRL tuşu ile P tuşuna aynı anda basarsanız ; )  Kısa yoldan yazıcınızın bağlantı panelinizi açarsınız :  )

CTRL T : CTRL tuşu ile T harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) aynı tarayıcı sayfası içinde; başka yeni bir  sekme açarsınız .

CTRL X : CTRL tuşu ile X harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) mause ile üzerinde sürükle seç ile belirlediğiniz alanı kestiniz, attınız : ))

CTRL V : CTRL tuşu ile V harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; CTRL C ile  geçici olarak bilgisayarın hafızasına kopyalamış olduğunuz doküman veya satır , resim, yazı, tema ve şablon ve kutucuklar vs..'yi mauseniz ile cliklediğiniz alana yapıştırabilirsiniz.: ) = mause sağ tuş;copy paste . )

              hani bazen de bir seçim yapmamız gerekirde sonrasında  bazen pişman oluruz ya...             : ) işte ona istinaden . )

CTRL Z : CTRL tuşu ile Z harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; Mesela bir dokümanda yaptığınız değişiklikten pişman oldunuz : ) her tıklamanızda.. size en son yaptığınız değişiklikten itibaren geri dönüş imkanı sağlar . ) fakat unutmayın geri dönüşün tekrar ileriye dönüşü yoktur . ) tabii demokrasilerde de çareler tükenmezmiş ; ) program  düzenleyicinizin genelde üst kısmında bulunan sol alta ve sağ alta bakan okları kullanarak düzenlemelerinizde ileri veya geri dönüşler yapabilirsiniz : )

CTRL 2 : CTRL tuşu ile 2 harfinin olduğu tuşa aynı anda basarsanız ; ) Tarayıcınızda ki 2. açık sekmeye  ulaşırsınız 1 ile 1'e, 3 ile 3'e , 4 ile 4'e . ) ..

CTRL F11 : CTRL tuşu ile F11 tuşuna aynı anda basarsanız ; ) dont panic : )) sadece sayfa büyüdü ! )Gülümseyin tam ekrandasınız ; )  mause'nizin okunu sayfanın en üstüne getirerek tarayıcı satırınıza da ulaşabilirsiniz :) tam ekran kullanımını sevmediyseniz aynı  yöntemle geri dönüş yapabilirsiniz .) yani Ctrl F11 okus pokus :))

CTRL W : CTRL tuşu ile W tuşuna aynı anda basarsanız ; )  panic normal : )) Gülümseyin ; ) tarayıcıda bulunduğunuz sekmeyi kapattınız ! )

alıntı........

1 5 1