Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-13T19:46:43+02:00

Deftarlerden çalış dinlemeler yap bnden derslerim öyle düzeldi

0
En İyi Cevap!
2012-11-13T19:48:52+02:00
Sınavın iyi geçmesi için yapılabilecek her şeydir. sınavdan önce çalışmak gibi klasik çözümler olsa da, "yapabildiğin soruları yapıp, sonra yanındaki iyi bir arkadaşınla kağıtları değiştirip, senin ondaki eksikleri , onun ise sende ki eksiklikleri tamamlaması" gibi daha etkili çözümler mevcuttur.
            iyi bir hazırlık.             iyi bir uyku.               sinav sorulari calip, bilen birine cozdurup sonrasinda bir guzel ezberlemek. *             planlı ve düzenli çalışmaktır, bir de heyecan yapmamaktır.bu kadar.             öncelikle çalışmak ve sakin kalmak ama daha da önemlisi hatta en önemlisi besmele önderliğinde sağlam bir ayet-el kürsi!             dua etmektir efendim kesinlikle.             en etkili yol sınavdan önce tuvalete gitmektir. sınav esnasında tuvaletiniz gelirse ne kadar çalışmış olursanız olun o sınav için yapılacak pek bir şey kalmamıştır.
            az biraz heyecan. fazlasi zarar.             bilimsel araştırmalara göre sınava *yakın zamanda çalışanlar sınava uzun süreli çalışanlardan daha başarılı olduğundan sınava yakın it gibi çalışmak.. bol kahve, az uyku.. ancak bilimsel araştırma sonuçları der ki: "sınav sonrası düzenli çalışan adam zor unutur, diğer dombililer ise iki hafta sonra birçok kavramı unuturlar.."
 
1 5 1