Organ bağışının önemi kısaca acil hemen

1
ülkemizde malesef henüz farkına varılamamış önemdir.ciddi anlamda egitim gerektiren ve her bireyin çocukluktan itibaren konunun hassasiyetine ve önemine dair eğitilmesi gereken, insanların konuyla alakalı cahilliğinin ve dine baglı gereksiz korkularının giderilmesi gereken bir erdemdir organ bagışı.öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz
makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal
hayatına dönmesni sağlamaktır. (örnekler çoğaltılabilir)sağlıklı her organ bağışlanabilir. ülkemizde kalp, akciğer, böbrek, karaciğer ve pankreas gibi organlar; kalp kapağı, gözün kornea tabakası, kas ve kemik iliği gibi dokular başarıyla nakledilebilmektedirler. bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir.kimse ne zaman, nerede, nasıl ölecegini bilemez ama ölmeden önce verecegi küçük bir beyanatla, öldükten sonra başkalarına hayat verme yüceliğine erişebilir.
hangimizin yazdığını yazıyorsun

Cevaplar

2013-10-28T15:53:25+02:00organ bağışının önemi 
ülkemizde malesef henüz farkına varılamamış önemdir.

ciddi anlamda egitim gerektiren ve her bireyin çocukluktan itibaren konunun hassasiyetine ve önemine dair eğitilmesi gereken, insanların konuyla alakalı cahilliğinin ve dine baglı gereksiz korkularının giderilmesi gereken bir erdemdir organ bagışı.

öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz
makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal hayatına dönmesni sağlamaktır. (örnekler çoğaltılabilir)

sağlıklı her organ bağışlanabilir. ülkemizde kalp, akciğer, böbrek, karaciğer ve pankreas gibi organlar; kalp kapağı, gözün kornea tabakası, kas ve kemik iliği gibi dokular başarıyla nakledilebilmektedirler. bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir.

kimse ne zaman, nerede, nasıl ölecegini bilemez ama ölmeden önce verecegi küçük bir beyanatla, öldükten sonra başkalarına hayat verme yüceliğine erişebilir.


4 3 4
çok kısaymıs melis :)
öyledir