Cevaplar

2012-11-14T15:02:02+02:00

yararlıdır ve bazı özel programların oyunların çalışmasında ise yardım cı olur 

2 5 2
2012-11-14T15:41:55+02:00


Daha önce bu makalede bulunan bilgiler şimdi şu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde yayımlanmıştır:

913507 Microsoft .NET Uygulamalarını Dağıtma Yaşam Döngüsü Kılavuzu (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir) Hepsini aç | Hepsini kapa Özet Microsoft .NET Framework, çeşitli dağıtım kanalları üzerinden Windows kullanıcılarına sunulan bir Microsoft Windows bileşenidir. Bu dağıtım kanalları arasında Microsoft Update Web sitesi ve Microsoft Yükleme Merkezi de bulunur. Bu bileşen bazı yeni bilgisayarlara da yüklenir. Bu makalede, bilgisayarınızda .NET Framework'ün yüklü olmasının yararları anlatılmaktadır.

Microsoft Update Web sitesi hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=tr-tr Üste | Geri Bildirim Ver Daha fazla bilgi Şu anda yayımlanmış beş .NET Framework sürümü bulunmaktadır: .NET Framework 3.5 .NET Framework 3.0

Service Pack 1 (SP1) en son hizmet paketidir. .NET Framework 2.0

Service Pack 1 (SP1) en son hizmet paketidir. .NET Framework 1.1
Service Pack 1 (SP1) en son hizmet paketidir. .NET Framework 1.0
Service Pack 3 (SP3) en son hizmet paketidir. Bilgisayarınızda birkaç .NET Framework sürümü yüklü olabilir. Her bir .NET Framework sürümü bilgisayardaki diğer sürümlerle bir arada bulunabilir.

Not Önceki .NET Framework sürümlerinde oluşturulmuş uygulamaları genelde en son .NET Framework sürümünü kullanarak çalıştırabilirsiniz.

Not .NET Framework'ün bir yayım sürümünü yüklemeden önce, yayım sürümünün temeli olan tüm beta sürümleri kaldırmalısınız. Bunu yapmazsanız, .NET Framework'ün yayım sürümünün yüklenmesi başarısız olur. .NET Framework'ün beta sürümlerini Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır aracını kullanarak kaldırabilirsiniz. Microsoft Update Web sitesinden .NET Framework yüklenmesi başarısız olduysa ve sorun gidermeniz gerekiyorsa, bunun gerçekleştireceğiniz ilk adım olması önerilir.

Aşağıdaki listede .NET Framework yüklemenin bazı yararları bulunmaktadır: Ticari uygulamaların daha kolay yüklenmesi: Microsoft'un ve üçüncü tarafların ürünü birçok ticari uygulama, temel işlevlerini desteklemek için .NET Framework'ü kullanmaktadır. .NET Framework yüklediyseniz, bu uygulamaların yüklenmesi daha kolaydır. Destek için .NET Framework'ü kullanan bazı uygulamalar aşağıda verilmiştir: Microsoft Encarta 2005 Microsoft Windows Live OneCare Intuit QuickBooks HP Image Zone Streamload PayPal Grouper Daha kolay güncelleştirme: .NET Framework yüklendikten sonra, Microsoft Update hizmeti tarafından otomatik olarak güncelleştirilir. Denetim Masası aracılığıyla Otomatik Güncelleştirmeler'i alıyorsanız, bilgisayarda yüklü tüm .NET Framework sürümleri güncelleştirilerek her zaman en son hizmet paketine sahip olur. Aşağıdaki yararlar yalnızca .NET Framework 2.0'da bulunur: Dokunmadan Dağıtım ile daha kolay uygulama kullanımı: .NET Framework 2.0 ile, bir URL'den uygulama çalıştırabilirsiniz. Bu özellik, yerel olarak yüklü bir uygulamanın zengin kullanımını ve uygulamanızı bir URL'den başlatmanın kolaylığını sağlar. Bu özellik, bilhassa kuruluşlarda dağıtım zahmeti olmadan daha zengin uygulamalar sağlamak için kullanışlıdır. Windows XP kullanıcılarının Windows Vista için hazırlanması: Microsoft WinFX, Microsoft Windows Vista'nın programlama altyapısıdır. WinFX, .NET Framework 2.0 üzerine kuruludur ve Windows Vista'da yeni zengin uygulama deneyimleri sağlar. WinFX, Windows XP kullanıcıları tarafından da kullanılabilecektir. .NET Framework 2.0, Windows XP kullanıcılarına WinFX için daha kolay bir güncelleştirme deneyimi sağlar. Üste | Geri Bildirim Ver Referanslar Microsoft .NET Framework hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin: http://msdn2.microsoft.com/en-us/netframework/default.aspx .NET Framework'ün tüm sürümlerine yönelik yeniden dağıtılabilir paketleri ve kendi uygulamalarınızla birlikte dağıtmak üzere ilgili hizmet paketlerini karşıdan yüklemek için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin: http://msdn2.microsoft.com/en-us/netframework/aa731542.aspx Bilgisayarınızda yüklü .NET Framework sürümleri ve ilişkili hizmet paketleri hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın: 318785 Hangi .NET Framework sürümlerinin yüklü olduğu ve hizmet paketlerinin uygulanmış olup olmadığı nasıl belirlenir Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği ile ilgili örtük veya başka türlü hiçbir garanti vermez.
0