Arkadaşlar türkçe performansım için noktalama işaretlerini bilen varsa tam bir şekilde söylermi lütfen yada link atabilirmi düzgün cevap verin lütfen puan için saçma ve kısa cevap vermeyin şikayet ederim sayfanın linkini falan atarsanız sevinirim.

2

Cevaplar

2012-11-14T16:12:17+02:00

nokta mış  mış biten kelimelere knoulur zaten cümlenin bittiğini anlarsın

0
  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-14T16:12:48+02:00
Noktalama işaretleri

Noktalama işaretleri, duygu ve düşüncelerin daha açık ifade edilmesi, tümcenin yapısı ve duraklama noktalarını belirlemek, okuma ve anlamayı kolaylaştırmak, sözün vurgu ve ten gibi özelliklerini belirtmek üzere kullanılan işaretlerdir.

Noktalama işaretlerinden nokta, virgül, noktalı virgül, iki nokta, üç nokta, soru işareti, ünlem işareti,tırnak işaretleri, ayraç ve kesme ait oldukları sözcüklere bitişik olarak yazılır ve kesme dışındaki işaretlerden sonra bir harf boşluğu ara verilir.

 

Noktalama işaretleri

          kesme işareti ( ’ ' ) ayraçlar ( [ ], ( ), { }, ⟨ ⟩ ) iki nokta ( : ) virgül ( , ) kısa çizgi ( - ) uzun çizgi (  ) üç nokta ( …, ..., . . . ) ünlem işareti! ) nokta ( . ) soru işareti ( ? ) tırnak işareti“ ” ) tek tırnak işareti‘ ’ ) denden işareti" ) noktalı virgül ( ; ) eğik çizgi ( / ) boşluk ( ) ( ) ( ) (␠) (␢) (␣) ve işareti ( & ) kuyruklu a ( @ ) yıldız işareti ( * ) ters eğik çizgi ( \ ) madde işareti (  ) düzeltme işareti ( ^ ) telif hakkı simgesi ( © ) derece ( ° ) Ters ünlem işareti ( ¡ ) Ters soru işareti ( ¿ ) diyez işareti ( # ) yüzde işareti ( % ) paragraf işareti (  ) türev işareti (  ) tescilli marka ( ® ) çengel işareti ( § ) tilde ( ~ ) alt çizgi
1 1 1