Cevaplar

2012-11-14T16:45:07+02:00

 

22 Aralık 2012 günü büyük bir tufanın meydana geleceğinden bahsediliyor.Hatta rivayetlere göre İzmire bağlı Şirince köyünde bu kıyamet en hafif derecede yaşanacak.Bu yüzden ülkemize Şirince köyüne ziyarete gelen turistler şimdiden akın etmeye başladı bile.İnanan da var inanmayan da bu kehanetlere

 

 

Mayalar bir kaç araştırmacı yazarında ilgi odağı oldu.Dünyadaki kutup noktalarının yer değiştirmesinden; eksen eğikliğinin 23 derece 27 dakikadan farklı bir nitelik kazandığından bahsedenlerden; iklimlerin değişip bu devasa olaylara neden olabileceğine inananlar bir hayli var internet sitesinde..
Hatta başka bir rivayette önceki seneler ortaya çıkmıştı.Maya takviminin 2012aralığında sona ermesi ve 2012 aralık kıyametinin marduk gezegeni ile dünyanın çarpışması ile meydana gelebileceği tahminini yürütenlerde oldu.

 

Tahminler en çok az önce bahsetmiş olduğum eksen eğikliği ile ilgili, tufanın eksen eğikliğinin kutupların erimesine ve ardından su baskınları ile meydana geleceği öngörülüyor.Bildiğiniz gibi dünya bu olayı daha önceden yaşadı.Kutuplarda buzulların erimesi meydana gelmiş dünya su içerisinde kalmış (nuh peygamber olayı) ve kıyamet kopması ile çağ kapanmıştı.Hatta Anadoluya kadar buzul çağında toprakların tamamen buz ile kaplandığı araştırma yazılarından ortaya çıkmaktadır.. .


Marduk gezegeni olsun, maya takvimi ve maya kehanetleri olsun tüm bunlar bazı insanların araştırma şevkini kamçıladı.Ardından bir nebze olsun kahinlik, kehanet uzak doğu felsefelerine ve astroloji olaylarına insanlar ilgi göstermeye başlandı.

0
2012-11-14T16:50:27+02:00

21 aralığı anladım da 201  ne onu çözemedim o 2001 mi?

0