SIKÇA SORULAN SORULAR

Genel
Servisimizi kullanmak tamamen ücretsizdir. Sistem içerisinde anlaşılması gereken önemli bir konu puanlardır. Bu puanlar sorulara verilen çözümlerle ile kazanılır ve soruların sorulması ile hesabınızdan alınır. Puanlar hakkında daha fazla bilgi yandaki linkten bulabilirsiniz. BURADA .
Eğer eodev.com hesabınız var fakat şifrenizi hatırlamıyorsanız, lütfen yandaki formu kullanınız: BURADA
Evet. Eklemiş olduğunuz ödeve bir cevap verilene kadar içeriği değiştirebilirsiniz.
Her bir ödev için iki çözüme izin veriyoruz. Fakat eğer birisi ödeve cevap eklediyse ikinci kişi cevabını bir saat içerisinde eklemelidir.
İki adet çözümümüz var, her bir çözüm için kullanıcılar belirlenmiş olan puanın yarısını kazanacaklar. (20 puan ilk çözen için ve 20 puan ikinci çözen için) Eğer en iyi çözümü seçerseniz, bu çözüm için olan puanın %25’ini size geri iade edeceğiz.(20 pn x %25 = 5pn). En iyi çözümü yapan kullanıcı ise çözüm için kazandığı puanın yanı sıra %50 ek puan kazanacaktır. (20 pn x %50 = 10pn)
Evet. Her bir kullanıcı vermiş olduğu yanıtın içeriğini 3 saat içerisinde değiştirebilir.
Aşağıdaki şartları yerine getirmeniz yeterlidir:
  • diğer kullanıcılara yardım etme,
  • Eodev.com’da çokça vakit geçirme,
  • 3 aylık bir hesaba sahip olmak.
Eğer şartları sağlıyorsanız,aşağıdaki formu doldurarak adaylığınızı belirtiniz. Formu linkte bulabilirsiniz: BAŞVURU FORMU Lütfen sunumuzda aşağıdakileri belirtiniz:
  • bir kaç kelime ile kendiniz,
  • en sevdiğiniz dersler,
  • ne kadar sıklıkta çevrimiçi olduğunuz,
  • niçin moderator olmak istediğiniz
Bütün çözülmüş ödevler arşivimizdedir, aradığınız ödevi bulmanız için arama motoru bulunmaktadır. Arşiv
3 Mb’tan büyük olmayacak şekilde aşağıdaki uzantılara sahip olan dosyaları ekleyebilirsiniz: Pdf,. Txt,. Rtf,. Odt,. Ods,. Ppt,. Pptx,. Doc,. Docx,. Xls,. Xlsx,. Jpg,. Jpeg,. png,. gif,. bmp
Kullanıcılar
Bunu yapmak için kullanıcı profilinizi açınız. Sağ tarafta “Yeni Mesaj” seçeneğini göreceksiniz, artık gerisini halledersiniz :)
Durum değişikliği 24 saat içerisinde gerçekleşir.
Buraya tıklayınız: Arkadaşı Sil , imleci kullanıcının avatarı üzerinde gezdirdiğinizde “Arkadaşı sil” seçeneğini göreceksiniz.
Sıralamalar
Sıralamalar en aktif kullanıcıları belirlemek için şans verir. Bu bir bakıma kullanıcılar arasında bir yarışma gibidir. Sıralama başarılarında (İlk üç sıra) ekstra puanlar kazanırız.
Genel sıralama son 90 gün içerisinde kazanılmış puanları belirtir. Buna ek olarak, aşağıdaki bireysel sıralamalarımızda vardır:

Bireysel günlük sıralama – son 24 saat – her gün gece yarısı başlar ve gece yarısı sona erer 23:59:59

Bireysel haftalık sıralama – son 7 gün – her hafta Pazartesi günü başlar ve aynı hafta Pazar gece yarısı sona erer 23:59:59

Bireysel aylık sıralama – en son toplam aylık takvim – her ayın ilk günü başlar ve aynı ayın en son günü gece yarısı sona erer 23:59:59

Günlük sıralama:

1. sıra - 15 puan

2. sıra - 10 puan

3. sıra - 5 puan

Haftalık sıralama:

1. sıra - 30 puan

2. sıra - 20 puan

3. sıra - 10 puan

Aylık sıralama:

1. sıra - 30 puan

2. sıra - 20 puan

3. sıra - 10 puan.

Genel sıralamalar içerisinde yer alan puanlar son 90 gün içerisinde kazanmış olduğunuz puanları göstermektedir.
Elbette. Tamamlanmış bireysel yarışmalara bakınız.